Покупка житлової або комерційної нерухомості — відповідальний та серйозний крок. Перед ухваленням остаточного рішення важливо проаналізувати локальний ринок, і навіть вивчити динаміку цін. Профільні знання дозволять визначити ліквідність житлового об'єкта та можливість його вигідного перепродажу чи здачі в оренду. То чого чекати від ринку нерухомості України цієї осені?
Скільки коштує квартира у 2021 році?
Все залежить від багатьох параметрів і, звичайно, від конкретного міста. Наприклад, найвища вартість житла зберігається у Львові, Києві, Одесі. Квартири за нижчою ціною варто шукати у Харкові, Дніпрі, Чернігові. Серед інших факторів, що впливають на вартість, виділяють:
Заявлену житлову площу;
Кількість кімнат;
Поверховість;
Наявність додаткових зручностей (паркінг, відеоспостереження, комерція тощо);
Клас і тип новобудови (“економ”, “комфорт”, “бізнес”, “преміум”);
Інфраструктуру.
Київ: найвища вартість житла
Традиційно купівля житлової нерухомості у столиці України потребує найбільше грошових вкладень. Вартість квадратного метра залежить від географічного розташування та від прибудинкової інфраструктури. За даними Дом.Ріа, середня вартість житла в Києві варіюється в межах 60 тис. грн за кв. м. За конкретними житловими районами ситуація виглядає так (за кв. м):
Печерський — від 86 тис. грн;
Шевченківський — від 62.3 тис. грн.;
Голосіївський — від 55.5 тис. грн.;
Подільський — від 52.8 тис. грн.;
Оболонський — від 50.5 тис. грн.;
Солом'янський — від 49.3 тис. грн.;
Дніпровський — від 49.3 тис. грн.;
Святошинський — від 36.2 тис. грн.;
Деснянський від 27.9 тис. грн;
Дарницький — від 42.9 тис. грн.
Найкомактніший і найпрестижніший район Києва, Печерський, все ще залишається лідером за вартістю житла.
Львів: середній ціновий діапазон
Львів вважається вкрай варіативним щодо купівлі житлової нерухомості. Як і в інших містах України центр коштує дорого, а бюджетне житло варто шукати на околиці. Динаміка цін за квадратний метр у Львові виглядає так:
Галицький — від 35.6 тис. грн.;
Личаківський — від 30.9 тис. грн.;
Франківський — від 28.1 тис. грн;
Шевченківський — від 26.4 тис. грн.;
Сихівський — від 26.4 тис. грн.;
Залізничний — від 25.9 тис. грн.
Найдорожчу житлову нерухомість варто шукати в центральному Галицькому районі та в історичних мікрорайонах Личаківського житлового масиву. Бюджетне житло знаходиться у віддалених районах (Левандівка, Рясне, Щурата тощо).
Чернігів: доступне для всіх житло
Середня вартість житла у Чернігові складає 15.8 тис. грн. Більшість новобудов у цьому місті належать до класу “комфорт” та “економ”. Цінова ситуація за квадратний метр у районах виглядає так:
Новозаводський — від 16.2 тис. грн.;
Деснянський — від 15.1 тис. грн.
При цьому у компактному Чернігові знайдеться все, що потрібно для комфортного повсякденного життя.
Отже, кожен покупець має можливість вибрати варіант житла по кишені. Але при цьому важливо аналізувати динаміку цін на локальних ринках нерухомості.