Історія виникнення «Хванчкара»: цікаве
Справді чудове – саме так можна охарактеризувати незабутнє грузинське десертне вино, яке стало популярним у всьому світі. Вишуканий смак та неповторний рубіновий відтінок – візитні картки «Хванчкара».
Вперше виробництвом напою зайнявся ще наприкінці 19 століття грузинський князь Димитрій Кіпіані. Сировиною для вина традиційно вважається два сорти винограду - Олександроулі та Муджуретулі. Технологічно виготовлення «Хванчкари» - процес природного бродіння виноградного сусла (соку, отриманого в результаті дроблення винограду) у поєднанні з мезгою (винні шкірки та м'якоть). Бродить майбутнє вино у спеціальних глиняних глечиках.
Неповторні цінні смакові якості досягаються завдяки особливим кліматичним умовам регіону, де виготовляється «Хванчкара». Область Рача-Лечхумі розташована в передгір'ях Великого Кавказу, нічні температури дуже низькі, тому процес бродіння винограду відбувається не до кінця. Кількість залишкового цукру завдяки цьому становить приблизно 35%, що забезпечує неповторний смак напою, впливає на його міцність.
На жаль, у сучасному виробництві «Хванчкара» найчастіше виготовляється із сорту винограду Сапераві, який у своєму первозданному рецепті князь Кіпіані допускав у співвідношенні не більше ніж 15% від загальної маси сировини. Таке вино, звісно, кардинально відрізняється від класичного продукту.
Щоб купити «Хванчкара» справжніх грузинських виноробів, потрібно вибирати його у перевіреному спеціалізованому магазині.
Популярна грузинська «Хванчкара»: як правильно вибрати
Класичне культове грузинське вино відноситься до категорії десертних і відрізняється витонченим смаком із поєднання малини, ожини, троянди, сухофруктів з мигдальним відлунням, а також тривалим, трохи терпким післясмаком.
Насправді «Хванчкара» - Досить популярне, але водночас і дуже рідкісне вино: справжня грузинська гордість, яка виробляється тільки в одному регіоні країни, природно залежить і від виноградного врожаю. Навіть у найврожайніші роки виробляється не більше 10 тис. пляшок чудового напою. Не дивно, що замість справжньої «Хванчкари» на полицях магазинів можна запросто зустріти «підробку».
Так як вибрати культове вино правильно? Слід звертати увагу на кілька особливостей:
· вибирати продукцію тільки заводів Хванчкара, Амбролаурі, Чребало, Бугеулі;
· звертати увагу на регіон виготовлення, вказаний на етикетці;
· акцентувати увагу на винній пляшці – вона повинна бути простою, але гарною якістю;
· придивлятися до кольору вина – він має бути темним, глибоким, насиченим.
Наскільки правильно зроблений вибір буде зрозуміло безпосередньо при дегустації купленого вина: специфічні терпкі нотки класичного напою не повинні замінюватися післясмаком кислинкою. Але щоб гарантовано купити справжню «Хванчкару» (адже коштує вона не дешево!), Досить перейти на сайт << /a> Бадагоні і вибрати чудове натуральне вино.