П'ятницький монастир знаходився відразу за міськими укріпленнями, на П'ятницькому полі, біля Слободи. На «Абрисі» він підписаний як «П'ятницької Дівичів Монастир». На малюнку 1706р. детально зображено П'ятницьку церковь, під нею напис – «кам'яна». Також тут намальовано дерев'яну дзвіницю, у плані восьми- або шестигранну. Комплекс оточений дерев'яною стіною у вигляді трапеції. Також тут схематично позначено і розпланування монастирського подвір'я. Так, забудова у вигляді прямокутників-сооружень проходила по периметру; всього – 14 будівель.
У 1750р. монастирський комплекс постраждав від пожежі, але невдовзі був повністю відновлений. Загалом опис комплексу кардинально не змінювався за другу половину ХVІІІ ст. Лише ізпівнічного та західного боків огорожу було дещо розширено та розбито сад.
У 1786 р. монастир було закрито. На його території збиралися заснувати народне училище, проте цим планам не судилося бути втіленими у життя. Храм Параскеви П'ятниці з кінця ХVІІІ ст. перетворився на головний храм Торгової площі. Його дерев'яні споруди були розібрані. На території колишнього монастирського комплексу у 1820-х pp. побудовані лавки та крамнички.
П'ятницька церква була збудована чернігівськими посадськими людьми наприкінці XII — початку XIII століть на П'ятницькому полі, яке з давніх-давен було
...