Реклама Чернігова:
назад
Реклама Чернігова

Ветеринарний центр (колишня ветеринарна клініка "Багіра")

Меню компанії:
показати
Новина за 13-12-2021  |  3 роки тому!

Інтерв'ю Валерія Андрушко:

Низка пацієнтів. Усім потрібна увага та професійна допомога. Швидко, точно, уважно приймає пухнастих пацієнтів один із практикуючих ветлікарів Чернігова. Валерій Андрушко – Ветеринарний центр на Попудренка, 17.
Валерій вибрав свою професію не випадково, через любов до тварин. Навчався у Козелецькому технікумі ветеринарної медицини, у Вітебській державній академії ветеринарної медицини. Кар'єра Валерія почалася з виробництва сільськогосподарської продукції в 2006 році, потім були керівні посади у ветеринарній медицині і досі – ветеринарна практика.
Найбільш часті пацієнти Ветеринарного центру – собаки, коти, декоративні кролики, приносили білок та черепах. Не рідкісні виклики в сільськогосподарську місцевість до домашніх тварин, а у вільний час лікар їздить на виклики по місту.
Які ж плюси та мінуси професії ветлікаря? До плюсів Валерій відніс: моральне задоволення. Допомагати одужувати мовчазним пацієнтам, які не можуть розповісти, де болить, але потребують медичної допомоги та полегшувати їхнє життя - це велика радість! А також вкладати свою частку знань, професіоналізму, таланту у оберігання людства від загальних хвороб із тваринами. До мінусів – подряпані та покусані руки.
Складові здоров'я тварини:
— правильне годування – раціон має бути різноманітним: нежирне м'ясо, морепродукти, молокопродукти. Не потрібно крайнощів! Якщо котик харчується виключно рибою або тільки штучним кормом, то можлива ниркова недостатність - нефросклероз. Харчування повинне відповідати потребам організму тварини та іноді для лікувальних цілей доводиться призначати штучні корми. Тварина має вживати 3% їжі на добу від ваги та для підтримки нормального гідробалансу, організму потрібно 10% води. Іноді тварини поїдають траву, це нормальний процес для отримання вітамінів та очищення шлунково-кишкового тракту. Особливо цінні проростки пшениці, вони багаті на вітамін Е;
— правильний догляд за твариною, тут багато тонкощів і найкраще дотримуватися рекомендацій лікаря. Ось кілька нюансів: виявляється, коти швидше звикають до повідця, ніж собаки; собаки більш невибагливі і сточують свої пазурі об асфальт, їм не потрібно псувати речі та шпалери господарів як кішкам.
Оптимальна вага домашнього кота: 3-3,5 кг (крім сфінксів та інших порід).
Нерідкі у тварин карієси, причина яких буває різна: харчування лише сухими кормами, кислотність. У Ветеринарному центрі допомагають зняти запалення, камінь або, у крайньому випадку, видалити зуб. У Києві виявляється, навіть можуть поставити пломбу та вилікувати карієс. Не потрібно плутати карієс із гіпоплазією емалі. Це вроджене захворювання, в основному у гібридів німецької вівчарки, коли повний рот коричневих зубів, але це не карієс. У будь-якому випадку – діагноз встановлює лише ветеринар.
Один із випадків життя: уночі питання від клієнтки: чому у кішки так повільно проходять пологи? Вийшло 2 кошенят і все? Виявляється, що перші пологи можуть тривати до 24 годин. Не треба квапити події, нехай усе йде своєю чергою. Валерій призначив укол, і до ранку народилося 5 чудових кошенят.
Коли кішка кричить і не дає спати господарям, можна дати седативні препарати, але не робити дурниць. Наприклад, першу тічку краще пропустити без лікарських засобів: природним шляхом, щоб не гальмувати виділення перших гормонів, не поспішати з гормональними препаратами.
При вигулі свійських тварин, будь ласка, звертайте увагу на те, що вони піднімають. Останнім часом не рідкісні випадки отруєння та летальні наслідки. При піднятті температури, блюванні, млявості – не намагатися допомогти тварині самому, одразу нести у ветклініку.
— Профілактика паразитарних та інфекційних захворювань – робити вакцинації та протипаразитарні обробки. Глистну інвазію можна визначити лише лабораторними дослідженнями: кал через капрологію. Профілактику глистової інвазії жуйним тваринам можна проводити 2 рази на рік, а м'ясоїдам (кішки, собаки) – 4 рази на рік. Обробляти собак від кліщів рекомендується – навесні, восени, інакше, є ймовірність зараження собаки піроплазмозом.
Побажання читачам від Валерія: бережіть себе та улюблених вихованців!
Небагато реклами Чернігова: