В Україні купити гуму для їзди взимку можна двох типів – класичну та з шипами. Враховуючи кліматичні умови у більшості регіонах, великим попитом користуються моделі першого варіанта.
Головна особливість фрикційних зимових автошин – ефективне зчеплення із засніженою трасою, що досягається без допомоги металевих шипів. Домагатися цього дозволяють унікальні гумові суміші на основі силіки, каучуку, олій та інших компонентів натурального походження. Провідними виробниками ведеться регулярна робота щодо досконалості фрикційних моделей, щоб підвищити безпеку водіїв при їзді взимку.
Переваги класичних зимових шин перед шипуванням:
- Зменшена маса через відсутність важких штифтів на протекторі.
- Найкраща чуйність на кермові команди.
- Можливість їзди сухими і мокрими дорогами без втрати якості шин і комфорту в салоні.
- Економічна витрата палива.
- Доступна вартість за більш тривалого терміну служби.
З недоліків виділяється лише їзда по тотальному льоду. Тут у шипування явна перевага.
Сьогодні класичні зимові шини можна купити двох типів – європейські або скандинавські. Виробляють їх десятки компаній, що дає можливість вибору за різними критеріями. Один із основних на сьогодні – ціна покришок. В Україні найдешевші шини пропонує інтернет-магазин Горошина, а найбільший попит проглядається на гуму вітчизняного виробника https://goroshina.ua/ru/catalog/zimovi/brand-premiorri.
Європейські шини
Гумовий склад європейських шин жорсткіший, порівняно зі скандинавськими моделями. Вони відмінно пристосовані для експлуатації в регіонах з м'яким зимовим кліматом, у яких багато снігу та сильний мороз – рідкісне явище.
На поверхні є поглиблені канавки, якими швидко викидається за межі контактної плями рідина і бруд. Завдяки цьому європейські шини комфортно почуваються на сухому та мокрому покритті. Вони вважаються універсальними, оскільки можуть служити майже півроку при середньодобовій температурі в діапазоні від +70C до -150C.
Європейську зимову гуму купити варто для їзди швидкісними трасами. Вони мають меншу вагу, що позитивно впливає на керованість і стійкість автомобіля. Крім того, такі покришки економніше витрачають паливо, дешевше за ціною і за правильної експлуатації прослужать довше.
Головний недолік європейських шин – їзда по слизькому покриттю. Тут вони практично безпорадні через відсутність на протекторі зачіпних кромок.
Скандинавська (арктична) гума
Скандинавські моделі мають низку важливих відмінностей від європейських побратимів. По-перше, склад гуми набагато м'якший, що зберігає граничну еластичність покришкам навіть при 25-градусному морозі.
По-друге, малюнок протектора має більш агресивний вигляд за рахунок численних шашок різних форм і розмірів. Це підвищує прохідність помітних снігом доріг, а великого тиску не витримують навіть крижані прошарки на трасі. Така будова протекторного малюнка демонструє найкращі гальмівні властивості.
По-третє, наявність гострих ламелей, які розташувалися по всій біговій доріжці. Вони ефективно вгризаються в сніговий покрив, що щільно злежався, забезпечуючи колеса надійним зчепленням з покриттям.
З мінусів скандинавської гуми варто виділити два фактори:
- У період відлиги вона може «плисти», система дренажу тут набагато гірше розвинена.
- Ціна вища, ніж на європейські шини, термін служби – менший.
Щоб їзда була комфортною, потрібно купити під класичні диски шини. Вони приймають багато ударів на себе, захищаючи гуму та підвіску від цілого ряду пошкоджень. Купити диски на зимові шини рекомендується сталевого типу, які витриваліші та стійкіші до холодної погоди.