Як стверджує легенда, Архімед вважав, що за наявності відповідного важелю зможе без проблем підняти чи, принаймні, зрушити з місця Землю. В інтернет-бізнесі задачі дещо скромніші: достатньо «лише» привернути увагу користувачів мережі та зробити їх своїми клієнтами. Проте насправді від ідеї, навіть найцікавішої та оригінальної, до її втілення у життя треба пройти досить тривалий та повний «підводних каменів» шлях. Досвід реалізації успішних та прибуткових проектів показує, що з вирішенням задачі розробки бізнес-сайту найкраще справиться професійна веб студія, що має у портфоліо чимало прикладів вдалих робіт.
Варто мати на увазі, що недостатньо просто створити інтернет-ресурс: необхідно «вдихнути» в нього життя, тобто зробити відомим та популярним на просторах мережі сваме серед потенційних покупців продукції чи замовників послуг. Власне, запуском сайту робота над створенням успішного та прибуткового онлайн-бізнесу не завершується. Ба більше — навіть сягнувши висот у пошуковій видачі за релевантними тематиці ресурсу запросами та залучивши чималу кількість клієнтів, не варто заспокоюватися на досягнутому. Бо конкуренти тільки й мріють, аби лідери пригальмували й будь-якої миті готові сокристатися з їх розслабленості чи неуважності. Так що в інтернеті, як і в житті, зупинятися не варто — тільки рух уперед забезпечує сталий розвиток.
7 кроків до створення успішного інтернет-бізнесу
Власне, перший крок — це вибір професійної веб студії, але це тема окремого матеріалу. Тому будемо вважати, що ви знайшли досвідчених спеціалістів. Вони готові реалізувати вашу ідею та оформити її у вигляді сайту, що буде не просто милувати око, а ще й регулярно приносити прибуток. Ось через які стадії проходить реалізація успішного веб проекту.
Конкуренти «під мікроскопом»
На цьому етапі вивчаються сайти, з якими новачку доведеться конкурувати. Дослідження допомагає краще зрозуміти конкурентне середовище даної ніші, перейняти позитивний досвід опонентів та не допустити зроблених ними помилок. Визначається цільова аудиторія та формується бачення того, як зробити веб ресурс максимально комфортним для користувачів та запропонувати їм найкраще рішення.
Сайт не сайт без власної структури та унікального дизайну
Ця стадія дозволяє сформувати зручну у користуванні архітектуру веб сайту, окреслити схему розташування функціональних блоків та компонентів. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс та продумана навігація є запорукою того, що відвідувачам сподобається працювати з ресурсом та вони не будуть швидко покидати його. Насправді високий показник відмов негативно впливає на розкрутку та, власне, на кількість результативних дій. Користувачі обирають зручність та зрозумілість, тому варто приділити цьому питанню підвищену увагу. Після погодження структури починається робота над дизайном, який має бути візуально привабливим та обов’язково унікальним.
Формування безпосередньо сайту — «збирається» каркас майбутнього інтернет-представництва
На даному етапі розробки згідно затвердженого макету створюється, власне, сам ресурс і підключаються його функціональні складові — програмні модулі, різноманітні плагіни та скрипти. Тут же відбувається підготовка шаблонів усіх сторінок та ведуться роботи з адаптації сайту для мобільних пристроїв.
Наповнення контентом та фінальна перевірка
Власне, інформація — це те, заради чого й створюється сайт. Унікальний контент, що відрізняється достатнім рівнем експертності — запорука того, що відвідувачі отримають відповіді на всі свої запитання та згодом стануть постійними клієнтами.
Паралельно:
- перевіряється, чи коректно відображаються сторінки веб ресурсу;
- проходить тестування функціональних можливостей;
- оцінюється робота діалогових вікон;
- відбувається пошук дублів сторінок та посилань на неіснуючі сторінки;
- усуваються всі виявлені недоліки.
Після цього сайт запускають на доменному імені і хостингу чи на виділеному сервері.
SEO-оптимізація — запорука ефективної розкрутки
На даному етапі:
- прописуються мета теги сторінок;
- створюється перелінковка сторінок між собою;
- сайт оптимізується під вимоги пошукових систем;
- розробляється стратегія просування у пошукових системах.
Сайт готовий, але все ще тільки починається!
Веб-ресурс починає працювати, проте варто подбати про його розвиток, рекламу та поступове виведення на вершини пошукової видачі.
Розкрутка, проведення рекламних кампаній, просування у пошуковому ранжуванні
Ці роботи забезпечать сайту сталий розвиток та залучення нових клієнтів. Варто довірити їх тій самій веб студії, що займалась розробкою проекту.