Гостра респіраторна вірусна інфекція чи ГРВІ – це найпоширеніша група захворювань дихальних шляхів, знайома кожному. Як правило, при ГРВІ з'являються підвищення температури, озноб, загальне нездужання, нежить, кашель. Найчастіше хвороба протікає досить легко і проходить через 7-10 днів самостійно. Але, на жаль, так не завжди. У деяких випадках ГРВІ можуть провокувати розвиток різних ускладнень.
Які ускладнення можуть виникати на тлі ГРВІ
Вірусна інфекція може давати специфічні ускладнення, які викликають при впливі вірусу на організм, та вторинні ускладнення, що з'являються, коли в процесі хвороби вдруге приєднується бактеріальна інфекція. Найчастіше при ГРВІ діагностуються такі ускладнення:
- бронхіт,
- отит,
- запалення легенів,
- пієлонефрит,
- гайморит,
- запалення серцевого м'яза,
- запалення головного мозку,
- гостра дихальна недостатність.
Це досить небезпечні захворювання, деякі з яких можуть загрожувати життю. Тому якщо ви “словили” ГРВІ, потрібно зробити все можливе, щоб уникнути розвитку ускладнень.
Що допоможе уникнути ускладнень при ГРВІ
Щоб легше перенести вірусну інфекцію та недопустити появи ускладнень, насамперед потрібно “правильно хворіти”. Важливо обмежити навантаження, більше спати та відпочивати. Це дозволить організму економити ресурси та спрямовувати всі сили на боротьбу з інфекцією.
Обов'язково потрібно пити більше рідини. По-перше, під час хвороби виникає інтоксикація, і дуже важливо своєчасно виводити токсичні речовини з організму. А по-друге, при ГРВІ часто підвищується температура, організм втрачає більше рідини, ніж зазвичай, і потрібно її вчасно поповнювати.
Також потрібно змінити харчування. Під час хвороби краще вибирати щадне меню, в якому менше важкої їжі та більше корисних продуктів.
Полегшити стан при ГРВІ допоможуть спеціальні препарати. Найчастіше в таких ситуаціях застосовуються жарознижувальні засоби, каплі від нежиті препарати від кашлю. У вас нема потрібних ліків? Сьогодні їх можна придбати, не виходячи з дому. Аптека онлайн пропонує великий вибір якісних товарів, а ціни при покупці через інтернет зазвичай привабливіші. Але потрібно правильно вибрати препарати, підібрати дозування, врахувати вік хворого. Наприклад, таблетки від кашлю для дорослих, можуть не підходити дитині, і навпаки, дитячі ліки можуть бути недостатньо ефективними для дорослого. Щоб правильно підібрати медикаменти, краще проконсультуватись із лікарем.
У процесі хвороби потрібно уважно стежити за станом, і якщо воно погіршується та з'являються симптоми, які можуть бути ознаками ускладнень, то важливо одразу звертатися до лікаря.
Якщо ж говорити про профілактичні заходи, які можна вжити ще до того, як ви підхопили вірус, то тут доречні стандартні рекомендації для підтримки здоров'я:
- стежте за станом організму,
- уникайте контактів з хворими людьми,
- стежте за гігієною рук,
- підтримуйте в нормі стан імунітет,
- забезпечте організм достатньою кількістю вітамінів та інших важливих речовин.
Ці банальні поради допоможуть вам знизити ймовірність захворювання на ГРВІ.