Навіть у сильні морози з пронизливим вітром і снігопадом можна залишатися стильними: у наші дні теплі шапки відшиваються в актуальних фасонах, щоб легко одягнути річ на роботу, зустріч з друзями, прогулянку з дітьми і т. д. за будь-яких обставин.
Майже кожен бренд одягу - спортивного та повсякденного - пропонує безліч цікавих фасонів. Якщо не впевнені, чи потрібна вам шапка біні зимова або капор, вовняна модель або синтетична, читайте далі.
Актуальні фасони шапок взимку 2023-2024 року
Щоб носити річ кілька сезонів поспіль, краще одразу купити шапку яка поєднує в собі трендові та базові елементи. Це можуть бути такі моделі:
- біні - в міру об'ємна і комфортна в носінні, буває в'язана або пошита з цільного матеріалу, з помпоном і без нього, з брошками, значками або повністю нейтральна;
- Капор - одна з найпопулярніших позицій у категорії аксесуарів останні кілька років, схожий на теплу в'язану хустку або капюшон, захищає від холоду не тільки голову, а й шию;
- панамки - така модель зимової шапки теж може бути досить теплою, якщо утеплити її зсередини і пошити із щільної зігріваючої тканини, хутра;
- пов'язки - однаково популярні повсякденні та спортивні моделі, щільно прилягають до вух і потилиці, захищають від вітру найвразливіші ділянки.
Не менш популярні зараз берети та кепки, але у сучасних реаліях української зими у них буде надто холодно. Їх можна відкласти на осінь та весну. Ще один вдалий варіант – капелюхи з полями, які добре тримають форму. Якщо знайти модель, яка підійде під зачіску та форму обличчя, вона може стати незамінним аксесуаром.
Шапки з яких матеріалів найкраще підійдуть на зиму
Щоб річ добре носилась, не втратила форму і була простою у догляді, вона має бути виготовлена з якісних матеріалів. Наприклад, з:
- вовни, кашеміру, ангори та інших натуральних тканин – найголовніша перевага натуральних матеріалів у тому, що вони добре зберігають тепло та приємні до тіла;
- поліестеру, акрилу або еластану — не так добре зігрівають, але майже не вбирають вологу під час дощу або снігу, швидко сохнуть і не вибагливі у догляді.
Також у деяких моделях може бути додатково пришита підкладка з флісу або іншої синтетичної тканини.
У сильні морози краще віддати перевагу моделям із натуральних тканин із ворсинками: між окремими її волокнами багато повітря, що дозволяє зберігати стабільно високу температуру під шапкою. А ось для вологої погоди, але з не надто низькою температурою синтетичні моделі підходять більше: вони щільніше прилягають до голови, не такі теплі.