запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Бронежилети зовнішнього носіння: особливості та переваги виробів.

Військова сфера активно розвивається. Безпека - один із важливих факторів, на які звертають увагу при виготовленні елементів захисту. Не тільки для солдатів, поліцейських, але іноді й для деяких жителів вибір правильного бронежилета - відповідальне завдання. Найчастіше вибирають засоби захисту зовнішнього носіння. При цьому важливо орієнтуватися в тому, які є види бронежилетів, як підібрати надійну та зручну модель. Від цього залежить не тільки здоров'я, а й виживання власника захисного елемента. Підібрати надійні та перевірені тактичні бронежилети в Україні можна будь-якого формату. Виробники сьогодні зацікавлені в тому, щоб забезпечити достатній асортимент подібних засобів захисту.
 


 

Тактичні бронежилети зовнішнього носіння: види та їх особливості 


Фахівці рекомендують вивчити основні види такого захисту, оскільки кожен варіант відрізняється метою використання та рівнем захисту.

  • Балістична модель. Використовується для запобігання влученню після пострілів з вогнепальної зброї. Передбачено декілька рівнів захисту.
  • М'яка модель. Для її виготовлення використовувалося кілька шарів різних матеріалів (ущільнений текстиль, вуглецеві композити, волокна арамідного вигляду). Використовується для запобігання проникненню осколків та куль з вогнепальної зброї. Для зовнішнього носіння вони використовуються рідко.
  • Жилети інтегрованого типу. Використовуються для захисту від уламків та ріжучих ударів. Рекомендовані для правоохоронців.
  • Жилет тактичного типу з додатковою можливістю зафіксувати спорядження, комплекти для медичної допомоги та інші елементи.


Вибираючи модель, врахувати її вагу, вид діяльності, необхідний рівень захисту, індивідуальні потреби.
 

Тактичні бронежилети: критерії підбору


Вибір надійного та функціонального жилета вимагає врахування низки критеріїв.

  • Визначитись з тим, яким має бути клас захисту виробу, враховуючи передбачувані потенційні загрози, особливості виконуваних завдань.
  • Мобільність виробу та зручність його використання. Носіння має бути комфортним, а рухи вільними, особливо якщо службу доводиться нести тривалий період.
  • Наявність сертифікату якості, відповідність необхідним стандартам безпеки. Від надійності бронежилета залежить збереження життя, тому краще віддати перевагу перевіреному виробнику.
  • Особливості фіксування та носіння жилета (визначитися з тим, потрібен виріб прихованого типу або можна використовувати і варіант для зовнішнього носіння).
  • Врахувати тривалість та частоту носіння жилета.
  • Звернути увагу на корисну (ефективну) площу жилета. Такий показник може бути не більше 18-42 дм.кв. (захищає найуразливіші місця).
  • Врахувати вид і якість матеріалу, що використовується для виготовлення жилетів. Більшість сучасних жилетів виготовлені із Кордури 1000Д. Важливо й те, наскільки еластичним і пружним буде матеріал, що використовується.


Сучасні виробники зацікавлені у вдосконаленні індивідуальних засобів захисту. Працюють вони у кількох напрямках. Активно проробляють не тільки зразки універсального формату, а й спеціалізовані вироби - удосконалюють конструкцію та характеристики залежно від того, для виконання яких цілей вони будуть використовуватись. Звертають увагу на захист найуразливіших зон та диференціацію класів виробів. Завдяки використанню сучасних матеріалів, не тільки покращується їх функціональність, але й значно зменшується маса, що впливає на зручність експлуатації.