Парфуми, туалетна вода, парфумована вода — як розібратися в цьому різноманітті пахощів? Із точки зору виробництва такої продукції все дуже просто. Справжні парфуми — це речовина на 90% на спиртовій основі та зі вмістом олійної есенції в кількості не менше 20-30%. Що ж стосується багатства та «масивності» пахощів, то парфуми жіночі звучать довго та насичено, змінюючи з плином часу свій акцент.
Багатогранність композицій
У кожної жінки є свій ідеальний парфум. Одні надають перевагу кришталево чистим та свіжим поодиноким нотам, інші бажають купатися в багатих переливах складного букету пахощів. Умовно жіночі парфуми можна розділити на:
- багатокомпонентні — являють собою комбінацію пахощів, які гармонійно доповнюють одне одного, ускладнюючи структуру запахів;
- піраміда — класичні парфуми, що передбачають три етапи розкриття пахощів (у їхній основі є база, яка довго зберігає своє звучання, «серце», що розкриває суть парфумів, та верхні ноти, які відчуваються найпершими, піднімаючись дуже високо);
- багатошарові — ці парфуми надзвичайно багаті на відтінки й напівтони, в них практично неможливо виокремити поетапно потрійну структуру, оскільки ноти зливаються, нашаровуються одна на іншу.
Будь-який із цих варіантів може бути чудовим подарунком для коханої, дружини, колеги по роботі тощо.
Чотири типи системи запахів
Парфумери виокремлюють 4 базових напрями, за якими зазвичай створюються композиції для парфумів: аромати дерева, квіткові, цитрусові, східні. Кожен із них вирізняється особливими поєднаннями та відтінками. Так, наприклад, до деревних ароматів належать пахощі кедра, сандалу, хвої, ветивітра тощо. Такі запахи отримують з ефірних олій з деревини та кори. Вони вирізняються чуттєвістю та теплом і передбачають шлейфове звучання.
Квіткові аромати мають нотки туберози, троянди, фіалки, бузку чи жасмину. Виробляються з додаванням олій, отриманих із квітів та рослин. Для них характерні свіжі хвилі пахощів та трохи солодкуваті аромати.
Цитрусові видають пахощі лимону, лайму, апельсину, грейпфруту — яскраві, летючі, життєрадісні. Найкраще підходять для використання у спекотні дні.
Східні або орієнтальні — густі, темні та добре насичені, вони мають смоляні та мускусні нотки. Такі парфуми дарують відчуття розкоші, проте ними треба користуватися обережно, бо в надмірних дозах вони можуть викликати запаморочення й головні болі.