Під час експлуатації автомобільні підйомники зазнають високих навантажень. Не дивно, що навіть найнадійніше обладнання з часом зношується. Виникнення несправностей у підйомних пристроях небезпечне тим, що дефектна платформа в черговий раз може заблокуватися на висоті, зірватися вниз або впасти вбік разом із встановленим на ній автомобілем. Щоб цього не сталося, необхідно регулярно оглядати обладнання щодо дефектів, проводити його технічне обслуговування.
Які підйомники вважаються найнадійнішими
На станціях технічного обслуговування можна побачити самі різні моделі: пристрої з електромеханічними приводами, автомобільний підйомник ножичного типу, одностійкові та інші моделі. Всі вони мають свої конструктивні особливості та технічні характеристики, розраховані на різні навантаження, працюють за особливим принципом.
Наприклад, електромеханічні моделі потребують акуратного звернення та своєчасного сервісу. У їх конструкції є багато деталей, які піддаються інтенсивному тертю та зносу. Також слабким місцем можна назвати гвинтову пару. Вона швидко виходить з ладу через брак мастила або її низьку якість.
Серед усіх пристроїв найнадійнішими вважаються гідравлічні установки. Вони міцні, зберігають працездатність навіть у разі нерегулярного обслуговування або порушення деяких правил експлуатації. Для безпечного використання цих пристроїв потрібно регулярно виконувати їх технічне обслуговування.
Щоденне та періодичне обслуговування гідравлічних підйомників
Щоденне ТО обладнання входить у коло обов'язків персоналу, що на ньому працює. Перед початком роботи або після завершення зміни співробітник повинен очищати від забруднень вузли та механізми, перевіряти відсутність пошкоджень на гідравлічному контурі.
Щопівроку рекомендується проводити планове технічне обслуговування, для якого запрошуються кваліфіковані фахівці. Цей комплекс включає такі заходи:
- огляд зварних швів, кареток, стійок та інших елементів на наявність механічних пошкоджень;
- діагностика деформацій стійок підйомника;
- перевірка надійності різьбових з'єднань, цілісності кріпильних елементів;
- моніторинг анкерного кріплення обладнання до основи;
- визначення ступеня зносу полімерних вкладишів, їх заміна за необхідності;
- нанесення мастила на рухомі елементи, механізми, вузли;
- тестування справності електрообладнання;
- перевірка герметичності гідросистеми;
- синхронізація натягу тросів, що управляють опорними платформами.
Своєчасне та комплексне технічне обслуговування забезпечить можливість безперебійної та безпечної експлуатації обладнання, продовжить його робочий ресурс. І дуже важливо,щоб ТО проводилося кваліфікованими та досвідченими фахівцями.