запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Хелікобактер пілорі: причини, небезпека та лікування

Helicobacter pylori (H.pylori) — мікроаерофільна бактерія, яка мешкає у шлунково-кишковому тракті людини, зокрема у слизовому шарі шлунка. Її основна особливість – здатність виживати в умовах невеликої кількості кисню завдяки спеціальним механізмам, які допомагають пристосовуватися до кислого оточення шлунка, непридатного для більшості інших бактерій.
 


Для викорінення бактерії використовується Омепразол - Лікарський засіб, який відноситься до інгібіторів протонної помпи (ІПП). Воно випускається у таблетках, капсулах та порошку (для приготування розчинів для інфузій).
 

Причини появи Хелікобактер пілорі


Головна причина зараження - передача бактерії від людини до людини різними шляхами:

  1. В ранньому віці. Більшість інфекцій H. pylori виникають у дитячому віці при взаємодії із зараженими родичами або іншими дітьми.
  2. Фекально-оральний шлях. Інфікування відбувається через контакт із фекаліями чи руками, забрудненими бактерією.
  3. Заражена їжа та вода. Недостатньо проварена чи неправильно оброблена їжа, особливо морепродукти чи непастеризовані молочні продукти, може бути заражені бактерією.
  4. Генетична схильність. Відомо, деякі люди більш сприйнятливі до інфекції, ніж інші.


Деякі дослідження пов'язують наявність бактерії в організмі з такими факторами як низький соціоекономічний статус, погані гігієнічні умови.
 


Більшість людей, заражених H. pylori, не виявляються явні симптоми навіть протягом багато часу. Болі у шлунку, дискомфорт, печія, нудота, блювання чи втрата апетиту з'являються, коли бактерія провокує запальний процес.
 

Небезпека Хелікобактер пілорі


У разі неправильного або несвоєчасного лікування підвищується ризик розвитку:

  • виразки шлунка або дванадцятипалої кишки - бактерія викликає запалення слизової оболонки, що може призвести до утворення виразок;
  • рак шлунка - тривале інфікування H. pylori може спровокувати аденокарциному або MALT-лімфому;
  • захворювань шлунково-кишкового тракту - гастриту, гастродуоденального рефлюксу, функціональних розладів травного тракту.


Крім цього, на тлі зараження H. pylori розвивається хронічне запалення шлунково-кишкового тракту, яке супроводжується постійним дискомфортом і різко погіршує якість життя.


Наявність бактерії встановлюється за допомогою різних методів діагностики, включаючи тести дихання, крові, випорожнень або біопсії слизової оболонки шлунка.


Щоб знищити бактерію та знизити запалення, використовують комбіновану терапію, яка передбачає прийом кількох антибіотиків та препаратів, що знижують кислотність шлунка. Лікування проводиться під наглядом лікаря і після його завершення слід скласти контрольний тест для підтвердження ерадикації бактерії.