запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як вишиванка змінювалася з часом

Історія традиційної вишиванки багата на пригоди, труднощі та перешкоди. Щоб ми носили вишиванки сьогодні, наші предки старанно та клопітливо оберігали вбрання, пронесли його скрізь війни та переселення. Сучасні вишиті спідниці Vzhe-Vzhe доступні нам саме завдяки нашим сильним та відважним предкам, про що ніколи не треба забувати. 

 

Невеличка історія вишиванки 

 

Ні для кого не секрет, що кожний окремий регіон країни має свій стиль на напрямок вишиванки. Саме тому у нас є змога сьогодні мати такий різноманітний гардероб – на свята достатньої буде поліської сорочки, адже вона найяскравіша серед усіх, коштом вишивання на ній майстрами цілої галереї кричущих барв, а саме: червоного, жовтого, синього, оранжевого. А на кожен день можна обрати гуцульську вишиванку темного кольору з відповідною до нього вишивкою. Проте не завжди українці вишивали складні мотиви на своїх сорочках – з давніх часів одяг служив нашим предкам, як захист від холоду, спеки та інших погодних умов. Тканини, які використовувалися для створення вбрання були виключно натуральні – льон, бавовна, вовна на зимовий період. Ще до часів козацтва в Україні, народ почав сильно цінувати ручну роботу та зроблений одяг. Кожен українець, не в залежності від регіону, намагався зберегти вбрання навіть у найскладніші часи. Жінки почали вишивати хрестиком не тільки на сорочках, а і на рушниках, хустках, верхньому одязі тощо. Навіть у складні козацькі часи згодом вишиванці вдалося не втратити свого значення, а тільки зміцнити його: жінки почали вишивати на одязі елементи зброї для вшановування пам’яті про відважних загиблих козаків. Сьогодні вишиті спідниці можна купити в одному магазині за дизайном різних регіонів – різноманіття кольорів та майстрів, які вишивають одяг доволі велике. Шлях вишиванки дійсно вражає, а саме те, що починаючи з 4-5 століття до нашої ери дотепер вона не втратила своєї цінності, а тільки зміцнила історичне значення. 

 

Різновиди вишиванок 

 

Скільки існує регіонів в Україні – стільки і напрямків має вишиванка. Вона завжди була відображенням способу життя та навколишнього середовища мешканців певної території. Сьогодні на сайті https://vzhe-vzhe.com/jinkam/spidnitsi-ta-plahti/ представлені найпопулярніші види вишивки, а саме: 

 

  • Гуцульська вишиванка, яку пронесли скрізь роки мешканці гірських зон Карпат. На ній ви побачите мотиви різноманітної фауни, що характерна для цього регіону, а також флори: гілок сосни, лісових квітів. Основні кольори: синій, жовтий, червоний, оранжевий, зелений. 
  • Вишиванка «Хуторянка», що походить з хуторів, відрізняється симетричністю вишивки. На ній також окрім геометричних фігур ви побачите мотиви квіток, трав тощо. 
  • Подільська вишиванка – найяскравіша серед усіх. Її чудово придбати для особливих випадків. Орнаменти хвиль, квіток та геометричних візерунків виконані здебільшого у зелених, червоних, синіх кольорах. 

 

Шанувати вишиванку та пам’ятати про її складну історію – це обов’язок кожного відповідального українця.