У будинку, де живуть любителі кави кавоварка займає лідируюче місце серед кухонної побутової техніки. Кавові апарати економлять час і готують відмінний ароматний напій, полегшуючи життя будь-якої кави. Правильна експлуатація кавоварки дозволяє їй безперебійно працювати протягом тривалого часу. Але, на жаль, іноді в апараті відбуваються збої, багато з яких можна усунути своїми руками.
При поломці кавомашини найлегше буде викликати майстра з ремонту кавової техніки. Для цього варто подивитись ціни на ремонт кавомашини та прийняти рішення на користь сервісного обслуговування чи самостійного усунення несправності. Можливість власноручного ремонту залежить від моделі та складності конструкції кавового агрегату.
Типові несправності та методи їх усунення
Не варто прив'язуватися до конкретної моделі кавоварки, оскільки пристрої різних брендів мають свої характерні особливості та ліквідація їх несправностей здійснюється по-різному. Наприклад, кавове обладнання Gaggia Syncrony Logic готує каву виключно зі смажених кавових зерен і поломки цих апаратів пов'язані саме з використанням неякісних бобів. Використовуючи в Delonghi не фільтровану воду і не регулярно очищаючи апарат від накипу, він рано чи пізно вийде з ладу. У пристроях Крупс капсули часто застрягають у тракті подачі. Тому слід розглядати типові поломки, загальні всім кофемашин.
Протікання води в місці ущільнювального з'єднання ріжка
Причиною такої не критичної неприємності ставати кільце ущільнювача. Якщо ваша кавоварка придбана нещодавно або експлуатується рідко, то найімовірніше кільце просто забите кавовою гущею та жировими відкладеннями. Такий фактор і стає причиною порушення герметичності у зоні з'єднання ріжка. Щоб усунути протікання, потрібно розібрати прилад, витягти з нього кільце ущільнювача і спецзасобами почистити сам елемент і місце його установки. Після цього всі деталі потрібно поставити на свої місця, і ви знову можете насолоджуватися смачним гарячим напоєм.
Якщо кавоварний апарат використовується щодня і по кілька разів на день, то більшою ймовірністю кільце ущільнювача зношене і пошкоджене. Тоді слід розібрати прилад, вийняти старий елемент і поміняти його на новий. Далі за алгоритмом – кавомашину необхідно зібрати.
Недостатня подача води та поява сторонніх звуків під час роботи пристрою
Найчастіше такий дефект виникає через сита-фільтр забитий кавовою гущею. Але може бути, що фільтр ріжка заповнений подрібненими залишками кави або накипом, звільнитися від якого можна за допомогою декальцинації.
Почистити деталі можна за допомогою жорсткого пензлика та звичайної зубочистки. Слід вчинити так
- прибрати засмічення у фільтр-сіточці та промити його;
- зубочисткою або тонкою дерев'яною паличкою акуратно прочистити отвори та трубки конструкції (відмінний варіант – скористатися засобом для видалення кавового жиру).
Особливо делікатно потрібно чистити трубки високого тиску кавоварки, оскільки найменше порушення їх цілісності призведе до їх швидкого забивання кавовими крупинками.
Другою причиною порушується подача води, і з'являються різні шуми є порушення роботи помпи. Оскільки цей елемент не піддається ремонту, виправити ситуацію можна його заміною. Перед придбанням нової помпи слід зняти стару і потім вирушати за покупкою. Можна зробити замовлення через інтернет, вказавши модель своєї кавомашини та конфігурацію самої деталі. Коли помпа буде у вас на руках, встановіть її в апарат на місце зламаною і знову насолоджуйтесь підбадьорливим напоєм.
Кавомашина відмовляється готувати каву
При такій несправності необхідно переконатися в працездатності нагрівального елемента і надходженні води в контейнер. Якщо рідина витікає з резервуару та нагрівається, але напій не видає – пустіть воду через капучинатор. Це дозволить вийти пробці, що утворилася в системі кавоварки. Якщо кава і далі продовжує текти в чашку тонким струмком, пропустіть через весь механізм пристрою рекомендований виробником засіб для очищення обладнання. Таку дію можна здійснювати у моделях, де запрограмовано функцію повідомлень про необхідність очищення апарата. Цілком ймовірно, що міг статися збій датчиків.
Якщо ж після всіх перерахованих вище маніпуляцій обладнання відмовляється варити каву - звертайтеся в сервісний центр.
Витік води з-під кавоварки
Часто така поломка виникає через кілька років після придбання апарату кавоварки. Це зумовлено фактором зносу ущільнювальних кілець, розтріскування сальників та силіконових трубок. Не слід ремонтувати обладнання навмання. Необхідно визначити зону витікання води та встановити причину несправності. Може знадобитися заміна сальника скріплення з контейнером для води. Якщо підтікання відбувається внаслідок пошкодження трубок та гумових ущільнювачів гідросистеми необхідно поміняти і те, й інше відразу.
Якщо пристрій неправильно експлуатувався або перевозився, то вийти з ладу можуть навіть металеві елементи конструкції: перехідники, патрубки та бойлери, які також вимагатимуть заміни (тільки несправний елемент). Ремонтувати апарат з підтіканням води слід негайно, оскільки вологість ушкоджує електропроводку і власник кавоварки може зазнати удару струмом.
Кавоварка не включається
Відразу необхідно переконатися в цілісності шнура та нормальної роботи розетки, до якої включено прилад. Деякі моделі не працюють при не щільно закритих дверцятах блоку заварювання. Подивіться мікроперемикач - можливо спрацював захист від перегріву. Також можливо, що стався перепад напруги в мережі і це відбилося на роботі трансформатора пристрою.
Для ремонту кавоварки необхідно тестером продзвонити електричні деталі системи, знайти несправний елемент та змінити його. Але якщо ви не знаєтеся на електриці і не вмієте паяти, то варто викликати фахівця, який зробить ремонт кавомашини вдома або в сервісі.
На дисплеї вискакує помилка
Бувають моменти, що з збою одного елемента відключається вся система. За такої аварії:
- проведіть повне очищення пристрою;
- видаліть залишки переробки кавових зерен;
- промийте всі секції та резервуари;
- поставте контейнери та вузли на місце;
- Перезапустіть агрегат.
Якщо кавомашина запрацювала – проблему вирішено. При повторному висвітленні на екрані пристрою помилки слід викликати кваліфікованого майстра.
Інструментарій для ремонту кавоварок
Для будь-якого ремонту потрібен відповідний інструмент. У стандартний набір лагодження кавової техніки входить: викрутки різних видів, кусачки, плоскогубці, круглогубці, тестер для перевірки електронних компонентів, мастило, пензлики або зубні щітки.
У ході ремонту можуть знадобитися розхідники: трубочки із силікону та сальники. Але це визначається після розбирання та діагностики обладнання. До того ж потрібно мати під рукою інструкцію з експлуатації кавомашини. Якщо вона втрачена, то її можна знайти в інтернеті, забивши в пошуковій системі точну модель пристрою.
Зазначимо, що за відсутності досвіду подібних ремонтних робіт і абсолютному невмінні лагодити техніку, то все що ви можете зробити самостійно - запустити програму повного очищення. В основному збої у системі апарата відбуваються у разі забруднення окремих елементів. Експлуатуйте прилад правильно, регулярно доглядаючи його і він не ламаючись прослужить вам тривалий період часу.