Незалежно від того, чи підбираєте телевізор для вітальні, спальні або свого невеликого кафе, перше, з чим потрібно визначитися, – розмір екрану. Якщо купити телевізор з великою діагоналлю і поставити його в невелику кімнату, складно охопитиме поглядом всю сцену. Занадто маленький екран - доведеться мружитися, щоб розглянути картинку в деталях або прочитати рядок, що біжить, в новинах.
Відстань та розмір екрану:
- Ваше улюблене крісло чи диван розташовані на відстані менше ніж два метри від телевізора? Оптимальна діагональ у такому разі – 32 дюйми.
- 40-43 дюйма – досить великий екран. Щоб дивитися захоплюючі передачі та фільми було комфортно, розмістіть крісло на відстані 2,5-3 метри від екрану телевізора.
- Великі телевізори на 48-50 дюймів рекомендують встановлювати в кімнатах, де відстань до екрану складатиме 2,8-3,5 метра.
- Якщо у вас велика та простора вітальня, можна купити телевізор 55 дюймів, щоб дивитися з відстані 3,7-4,5 метра.
- 60 дюймів та більше – ідеальний розмір для перегляду з відстані понад 4,5 метри.
Щоб було легше підібрати потрібний по діагоналі екран, потрібно запам'ятати просте правило:
- переведіть дюйми в сантиметри і помножте на 1,5 або 2. Таким і має бути відстань до екрану.
Наприклад, 32 дюйми це приблизно 81 сантиметр. Відповідно розміщувати крісло потрібно на відстані 2-2,5 метра. У такому разі ви гарантовано зможете охопити поглядом те, що відбувається на екрані, і легко прочитаєте зміст рядка новин або імена акторів у титрах до фільму.
Які ще фактори враховують при виборі розміру телевізора
Визначити діагональ телевізора можна простим виміром за допомогою рулетки. При цьому вимірюють лише сам екран по діагоналі, без урахування рамок. Якщо ж забули, куди поклали рулетку чи сантиметр, розмір діагоналі вказаний у назві моделі. Наприклад, телевізор Samsung (UE43AU7100UXUA) має діагональ 43 дюйми.
Крім розміру на якість сприйняття впливає і такий фактор, як роздільна здатність екрану. Телевізори з роздільною здатністю HD, HD+, Full HD бажано дивитися з відстані, зазначеної вище. Якщо ж вибираєте більш сучасні ТБ 4K або 8K UHD, до них можна сідати трохи ближче, оскільки висока роздільна здатність означає відсутність зернистості та піксельної сітки.
Тип матриці та кути огляду
Якщо телевізор встановлений у квартирі чи кафе, необхідно враховувати й те, де сидітимуть глядачі. Старі лампові телевізори з кінескопом мали невеликі кути огляду, приблизно 120 градусів. Щоб оцінити якість картинки, потрібно було сідати по центру. Ті ж люди, які були з обох боків, бачили спотворені відтінки та зображення.
У сучасних телевізорів з плоским екраном кути огляду набагато ширші. Якщо йдеться про матриці типу LCD, IPS з підсвічуванням LED або Direct LED, кут огляду досягає 176 градусів. Якщо ж купуєте більш сучасні телевізори з технологією квантових точок (QLED), оцініть зображення без спотворень під будь-яким кутом огляду як по горизонталі, так і по вертикалі.