запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Різновиди листогибів

Листогибом називається спеціальний верстат, який згинає листовий метал під певним кутом. Такий пристрій використовується не тільки на заводах і фабриках, але й на будівельних майданчиках, а також у побуті.
 

Принцип дії листозгину


Сьогодні є різне обладнання. Наприклад, на https://abplanalp.ua/ru/listoobrabatyvayushie-stanki-listogiby-chpu/ представлені верстати з числовим програмним керуванням. Однак принцип дії завжди залишається однаковим. Для згинання листів металу використовується масивне обладнання, в основі якого лежить траверса, яка є матрицею. Це сталева балка, на яку кладеться листовий матеріал. Далі заготівля притискається за допомогою ножа, прикладається по лінії вигину. У результаті виходить деформація під заданим кутом. Згибання здійснюється або при повороті траверси або тиском зверху.
 


Рівень вигину може обмежуватись спеціальними пристроями, які не дадуть збільшити заданий параметр. До того ж, величину кута контролює оператор. Якщо верстат з ЧПУ, то на ньому є два датчики, які визначають кут перегину і зупиняють верстат при досягненні заданого параметра.


Також є листозгини, що створюють округлий профіль. У разі деформація проводиться шляхом вдавлювання листа в матрицю. У таких верстатів траверса йде з вибіркою.
 

Види листозгинальних верстатів


Листогиби діляться на:

  • Ручні;
  • Гідравлічні;
  • Пневматичні;
  • Електромеханічні;
  • Електромагнітні.


Ручні верстати найпростіші та найдешевші. Це компактне обладнання, яке легко транспортувати. Метал гнеться завдяки фізичному зусиллю оператора листозгину. У верстаті передбачена система важелів, щоб полегшити роботу людини.


У гідравлічних та пневматичних верстатів принцип дії схожий, тільки у обладнання першого типу робоче середовище – рідина, у другого – газ. Шток виходить під тиском, рухається ніж, який притискає заготовку до балки.


Електромеханічні верстати мають великі розміри, тому їхвикористовують лише з виробництва. На заготівлю чиниться тиск робочим органом, який приводиться в дію електродвигуном. Між мотором і ножем встановлений редуктор.


У випадку електромагнітного обладнання використовується сила магнітного поля. Для цього в верстатах встановлені потужні електрокотушки. При проходженні через них струм створює магнітне поле, яке притискає елементи верстата друг до друга. В результаті створюється великий тиск, що деформує заготівлю.


Числовим програмним керуванням зазвичай оснащується більшість електромагнітних верстатів. Проте й на інших типах устаткування зустрічається ЧПУ. У цьому плані виняток лише один – ручні верстати.


Завдяки ЧПУ вдається досягти більшої продуктивності. Від оператора обладнання потрібно лише укладання заготовок та зняття готових виробів, а також запуск програм. З використанням програмного управління скорочується кількість браку, адже з процесу практично виключається людський чинник. Верстати з ЧПУ доцільно використовувати на виробництві, у якому випускаються однотипні деталі в серійних масштабах. Запрограмувавши обладнання один раз, можна отримати безліч деталей в короткому проміжку часу.

 

Чим верстати відрізняються один від одного


Листогиби відрізняються між собою не тільки типом приводу, але іншими параметрами. Зокрема, за шириною. Від цієї характеристики залежить те, яку заготівку вдасться обробити. У промислових масштабах використовуються листозгинальні верстати, які забезпечують довжину профілю більше трьох метрів.