Алергією страждають вихованці різного віку, розміру і породи. Причина її виникнення — неправильне харчування чи вплив довкілля. Недугу можуть спричинити консерванти, барвники, ароматизатори або деякі види продуктів. При підтвердженні ветеринаром цього діагнозу рекомендується використовувати гіпоалергенний корм для собак для підтримки здоров'я.
Ознаки алергії
При виникненні хвороби у собаки з'являються такі симптоми:
- пронос, блювання;
- поганий апетит;
- лущення, свербіж та висип;
- випадання вовни;
- малорухливість суглобів;
- зниження активності.
Щоб уникнути ускладнень, необхідно вчасно звернутися до лікаря. Алергенами можуть бути пластик, хімічні речовини чи цвітіння рослин. Згідно зі статистикою, 80% собак страждають від харчового виду. Тому слід ретельно підбирати раціон.
Вибираємо гіпоалергенний корм
Щоб правильно підібрати харчування для тварини, враховуйте типи раціону для:
- великих, середніх та малих порід;
- стерилізованих;
- літніх;
- дорослих;
- цуценят.
Також можна вибрати корм із гіпоалергенним складом. Алерген визначають шляхом виключення і потім дотримуються дієти без цього продукту. Викликати недугу можуть:
- свинина;
- морепродукти;
- червоні овочі та фрукти;
- зернові;
- яловичина;
- м'ясо курки;
- бобові;
- молоко;
- яйця.
У поодиноких випадках алергенами бувають картопля і морква. Бренди, що виробляють корм для алергіків: Royal Canin, Purina, Brit. Обов'язково потрібно звернутися до ветеринара і дотримуватися його порад.
Складові гіпоалергенного раціону
Можна купити гіпоалергенний корм, що містить рис, овес та гречку, які постачають організм вуглеводами. Також до складу може входити кролик, ягня, лосось, форель як джерела білка. У корм додають овочі та фрукти лише зеленого та жовтого кольору: яблуко, шпинат, груша, кабачок. Щоб нормалізувати мікрофлору кишечника, до складу вводять пребіотики: ряжанка, натуральний йогурт, кефір. Його готують із екологічно чистих продуктів. Рецептуру розробляють ветеринари. Тому корм від відомих виробників можна вживати собакам навіть із серйозними проблемами травлення.
Вибирайте харчування ретельно, уважно спостерігайте за станом улюбленця. Для перевірки купіть пачку невеликої розфасовки на кілька прийомів їжі. Якщо самопочуття собаки покращало, можна вибирати велику упаковку — більш економічний варіант.