Отже, ви вирішили зайнятися бізнесом. Визначились із напрямком, підібрали КВЕДи, зареєструвалися у податковій як фізична особа-підприємець. Що далі? Тепер необхідно відкрити розрахунковий рахунок для ФОП, на який отримуватимете безготівкову оплату від клієнтів та у свою чергу здійснювати бізнес-платежі.
Це можна зробити в найближчому відділенні будь-якої фінустанови, що офіційно діє на території України, або онлайн в Райффайзен банку, витративши 10 хвилин часу та 0 гривень.
Еквайринг на старті
Щоб відкрити рахунок для ФОП/ФОП в Райф-банку онлайн, створіть особистий кабінет на порталі держпослуг “Дія”, завантажте скани з ІПН та ID-картою (або закордонним паспортом) і потім переходьте на офіційний сайт Райффайзен банку. Тут у розділі “Для бізнесу” вибирайте рубрику “Рахунок”, а у вікні “Рахунок для ФОП онлайн”.
Уважно прочитайте обов'язкові документи, які надасть фінустанова, і якщо все влаштовує - подавайте заявку.
Завдяки “Дії” перевірка особи та документів відбувається моментально. Через кілька секунд рахунок для ФОП/ФОП буде відкритий і разом із ним ви отримаєте цікаві преференції. А саме:
- безкоштовний бізнес-рахунок у гривні, доларах, євро;
- підключення еквайрингу відразу після відкриття рахунку;
- дуже вигідні тарифи на послуги еквайрингу;
- діджитал-карти Visa Business та Visa Reward;
- контроль та управління рахунками в інтернет-банкінгу.
Крім того, ви отримуєте безкоштовне обслуговування бізнес-рахунку протягом півроку. Потім комісія становитиме 150 грн. Дебетна бізнес-карта, як і безготівкові платежі всередині банку, не коштуватимуть вам жодної копійки. А за розрахункові операції з контрагентами за межами фінустанови заплатіть зовсім небагато: до 100 тис.грн – 3 грн, від 100 тис грн – 12 грн.
Оренда терміналів
Зараз все більше українців воліють оплачувати покупки в офлайн-магазинах карткою або смартфоном, не кажучи вже про оплату через інтернет. Тому для кожного бізнесмена, особливо на старті, еквайринг – необхідність. Підключення його одночасно з відкриттям рахунку ФЛП/ФОП - абсолютно логічний крок.
Але покупку терміналу не назвеш бюджетною. У цьому випадку доцільніше орендувати POS-термінал з РРО у банку. Так ви від початку отримаєте ряд переваг.
По-перше, лояльність клієнтів. За статистикою, лише 40% людей у світі користуються готівкою. Інші воліють безконтактні платежі – пластиком або через NFC. При цьому переважна більшість зізнається, що взагалі забули, як виглядає кеш.
По-друге, ви суттєво економите час як на самому прийомі оплати (процес триває 7 секунд), так і на підрахунку виручки. До речі, баланс зводити завдяки терміналам набагато зручніше - всі квитанції в одному місці і доступні 24/7.
По-третє, користуючись POS-терміналом з РРО, ви гарантовано захищені від фальшивих банкнот або шахрайських операцій. І так, мінімізуючи контакт із купюрами, ви бережете власне здоров'я. Давно доведено: мікроби та бактерії, які провокують безліч серйозних захворювань, особливо ШКТ, дуже люблять саме паперові гроші.