запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Особливості укладення та розірвання шлюбу під час воєнного стану.

Послуги адвоката з розірвання шлюбу в Києві та Харкові Послуги адвоката з розірвання шлюбу в Києві та Харкові включають підготовку та подання документів до суду для оформлення розірвання шлюбу, супровід судового процесу, подання інтересів клієнта та допомогу в отриманні судового рішення. Адвокат щодо розірвання шлюбу надає свої послуги за прийнятними цінами та допомагає клієнтам у питаннях, пов'язаних із розірванням шлюбу.
 

Під час військового стану укладення та розірвання шлюбу регулюється спеціальними правилами, прийнятими відповідно до вимог закону. Основні особливості такого шлюбу такі:

1. Видача згоди на укладення шлюбу здійснюється судовими органами після отримання обома сторонами заяв про бажання укласти шлюб.

2. Розірвання шлюбу може бути визнано судом на підставах, встановлених законом.

3. Здійснення як укладення, так і розірвання шлюбу під час воєнного стану може бути припинено або заборонено відповідно до вказівки уряду.

4. Укладання шлюбу між особами однієї й тієї ж національності чи громадянства може бути заборонено у разі наявності обставин, що перешкоджають укладенню договору шлюбу.

5. При укладенні шлюбу особа, яка не має статусу військовослужбовця, має надати докази того, що вона не була призвана на військову службу.

 

Хто має право на дистанційну/прискорену процедуру укладання шлюбу в Україні під час війни?


Право на дистанційне/прискорене укладання шлюбу в Україні під час війни мають такі особи:

• Військовослужбовці та інші особи, які перебувають на обліку військових лікарів у рамках військової служби;

• Особи, які перебувають у місцях військового стаціонару та інших місцях перебування осіб, чиї права та обов'язки можуть бути змінені за наказом військового командування;

• Особи, які перебувають у місцях масового перебування осіб, причетних до бойових дій;

• Особи, які перебувають у місцях перебування осіб, обумовлених різними причинами, зокрема причинами безпеки.

 

Розірвання шлюбу під час воєнного стану в Україні.


Військовий стан в Україні не впливає на розірвання шлюбу. У межах чинного законодавства розірвання шлюбу відбувається за звичайним процесом. Законодавство України передбачає два види розірвання шлюбу: добровільне та судове. Щоб розірвати шлюб добровільно, чоловік та дружина мають запевнити свою згоду на розірвання у письмовій формі. Для судового розірвання шлюбу один із подружжя має подати до суду позов на розлучення. Українські закони не встановлюють додаткових особливостей або обмежень для розірвання шлюбу під час воєнного стану.

 

Розірвання шлюбу у зоні бойових дій на окупованих територіях в Україні.


Оскільки Україна перебуває у стані військової окупації, законодавчі рішення щодо розірвання шлюбу на окупованих територіях приймаються згідно з Міжнародним правом. Існують міжнародні закони, які забороняють будь-які дії, які можуть призвести до скасування права і свободи суб'єктів права, включаючи право на розірвання шлюбу. Відповідно до міжнародного права, особи, які живуть у зоні бойових дій на окупованих територіях в Україні, повинні отримувати права та свободи, рівні тим, що надаються особам інших країн та держав. Тому особам, які мешкають у зоні бойових дій на окупованих територіях в Україні, доступний процес розірвання шлюбу відповідно до місцевого права.