Щоб відновити душевну рівновагу, бажано не закидатися пігулками, а знайти гармонію із собою. Емоційний стан залежить від якості сну, кількості свіжого повітря та кількості випитої кави. Насправді заспокійливі препарати — це допоміжні засоби, які при правильному прийомі допоможуть розхитаній нервовій системі. Замовити їх можна на сайті МІС Аптека 9-1-1.
Коли призначають заспокійливі?
Заспокійливі препарати (або седативні) найчастіше випускають без рецептів. До них відноситься досить багато ліків, які спрямовані на гармонізацію процесів у нервовій системі. Випадки, коли призначають ці легкі препарати:
- емоційні навантаження на людину занадто великі;
- з'являються тривожні стани;
- занепокоєння та нервова напруга перед якимись подіями;
- емоційне вигоряння — часто пов'язане з роботою;
- затяжний стрес.
І хоча седативні препарати не мають прямої снодійної дії, вони можуть поліпшити стан сну. Їх призначають при легкому безсонні, яке пов'язане з нервовим перенапругою. Безрецептурні препарати слабші на відміну тих, які виписують за рецептом. Вони не викликають звикання або синдрому відміни, що додає їм плюсів.
Коли заспокійливі — не варіант?
Найчастіше тривожні стани асоціюють із нервовим перенапругою. Але не завжди це показник втоми чи ослаблення нервової системи. Випадки, коли при тривожності замість седативного знадобиться екстрена медична допомога:
- задишка або утруднене дихання;
- болюче відчуття в грудях, яке може переходити в ліву руку та шию;
- підвищений артеріальний тиск;
- серце стукає частіше і нерівномірно;
- є жар, пітливість, відчуття сухості в роті.
Тривога може виникати як один із показників до госпіталізації при складних захворюваннях. Якщо ви відчуваєте в поєднанні з тривожністю один з цих показників, варто відразу викликати швидку або самому звернутися до лікаря.