запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Робота вчителем: переваги та недоліки

Чи варто працювати вчителем у школі? Це питання ставлять собі багато випускників педагогічних вишів. Загалом професія педагога — одна з найважливіших та найскладніших. Адже саме він формує майбутнє суспільство країни, вкладаючи в голови учнів не лише знання з предмету, а й цінності, світогляд, уміння поводитись у соціумі та знайти у ньому своє місце.
 

 

Мінуси спеціальності


Якщо запитати вчителів про плюси та мінуси вакансії педагога, вони зазвичай відповідають, що головний недолік в  тому, що ця робота потребує надто багато звітності. Крім того, відзначають наступне:

  1. Сувора дисципліна. Освітня сфера влаштована так, що розпорядження керівництва потрібно виконувати як наказ, простір для ініціативи майже не дається.
  2. Професія потребує моральних сил та емоцій. У цій сфері часто трапляються емоційні вигорання.
  3. Іноді виникають проблеми з батьками, багато хто вважає, що вся відповідальність за дитину лежить на школі.
  4. Багато зайвої роботи, яка не має відношення до прямих обов'язків: мітинги, проведення виборів, влаштування заходів — це забирає сили.


Іноді відбувається професійна деформація, викладачі починають виправляти людей у розмові, робити зауваження дорослим як школярам. Це погано впливає на людські стосунки.


Всі ці недоліки були зібрані за відгуками роботи вчителем.

 

 

Переваги роботи вчителем


Але, звичайно, у роботі педагога багато плюсів, які багато в чому перекривають мінуси. Саме тому вчителі часто працюють у школі все життя:

  1. За законом ставка вчителя — лише 18 годин на тиждень. Тобто він може працювати 3 уроки, а решту часу займатися розвитком чи позакласною роботою.  
  2. Можна знайти додатковий заробіток, якщо займатися репетиторством.
  3. Відпустка – 56 днів, та й під час шкільних канікул вчителі можуть відпочивати.
  4. У приватних школах зарплати досить високі.


Однозначний плюс – те, що діти вас люблять та поважають. Найчастіше це так. Але, щоб бути добрим педагогом, потрібно бути і гарним психологом.


Як зберегти емоційний тонус, якщо працюєте в школі


Вчителі втомлюються швидше, ніж представники інших професій. Часто причиною такої втоми у педагогів є відсутність віддачі від учнів. Легко працювати з розумними, вихованими школярами, але не всі такі. Багато учнів середніх та старших класів можуть навмисно виводити педагога з себе, що рано чи пізно позначиться на його стані. Неймовірна втома виникає від постійного шуму, надмірної відповідальності, стресів. Щоб упоратися з таким станом, психологи рекомендують взяти відпустку, поїхати кудись хоча б на кілька днів, провести час з близькими людьми. Потрібно відволіктися будь-яким способом, а головна задача – переключитись.