запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Складські палетні системи: використання та типи

Організація складських приміщень може мати необхідність використання систем зберігання вантажів різної конфігурації. Їх вибір залежить від безлічі різних факторів, включаючи площу наявних просторів, товарну категорію вантажів, терміни їх зберігання та інші умови.


При цьому багато компаній, які мають потребу в тривалому зберіганні товарів, що розміщуються на піддонах, вибирають паллетні стелажі. Використання таких конструкцій дозволяє оптимізувати простір складських територій, а також:

  • оперативно проводити навантаження та вивантаження товарів;
  • зменшити фінансові витрати на господарську діяльність;
  • скоротити штат обслуговуючого персоналу;
  • використовувати мінімальну кількість спецтехніки (навантажувачів).

 

 

Сьогодні виробники пропонують широкий вибір даних систем зберігання продукції. Це дає можливість компаніям підбирати оптимальні конструкції в залежності від наявних у них потреб та інших факторів.
 

Де використовуються палетні стелажі


В цілому палетні стелажі для складу можна вважати універсальними для підприємств із великими обсягами виробництва чи товарообігу. Сьогодні вони активно експлуатуються:

  • виробничими комбінатами та заводами;
  • логістичними центрами, у тому числі міжнародними;
  • митними терміналами;
  • архівами;
  • торговельними установами;
  • структурами, задіяними в системі формування НЗ і т. д.


При цьому важливо відзначити, що проектування складу, обладнаного палетними системами зберігання вантажів, потребує залучення відповідних спеціалістів. Тільки в такому випадку простір, що використовується, буде зручним для роботи спецтехніки та обслуговуючого персоналу.


Існуючі види конструкцій


Стелажі палетного типу ділять на:

  1. Вузькопрохідні. Оптимальні для встановлення у невеликих та середніх за площею просторах. Забезпечують швидкий доступ до піддонів для навантажувачів. Але вимагають використання техніки зі специфічними характеристиками.
  2. Широкопрохідні. Можуть обслуговуватись з використанням навантажувачів різного типу. Однак корисна площа складу у разі їх вибору знижується.
  3. Гравітаційні. Це найпрогресивніший різновид систем зберігання вантажів палетного типу, застосування якого забезпечує максимально високу швидкість роботи з товарами (навантаження та розвантаження). За рахунок високої вартості користуються попитом, перш за все, у великих торгових та виробничих компаній.
  4. Глибинні. Оптимальні з точки зору ціни та займаної площі. Потребують обслуговування з використанням підйомників з телескопічними платформами.


 

Крім того, виробники пропонують виїзні та мобільні системи. Перші, як правило, використовуються на підприємствах харчової промисловості, а саме у великих за площею холодильних камерах. Другі більш універсальні, а облаштування складу за допомогою їх дозволяє використовувати до 90 % його простору.