Коли починає хворіти зуб, найкраще, що можна зробити, негайно відвідати стоматолога. Але що робити, якщо біль з'явився ввечері, у вихідні або в дорозі?
Можливі причини зубного болю
Інтенсивність та характер больових відчуттів залежать від причини стану. Знаючи, що його викликало, легше підібрати знеболюючий препарат. Якщо бажаєте дізнатися, які кошти найчастіше призначають стоматологи пацієнтам, завітайте на сайт https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/ot_zubnoy_boli медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1. Там зібрано інформацію про різні медпрепарати: офіційні інструкції щодо застосування, дозування, протипоказання.
Найчастіші винуватці зубного болю:
- карієс — інтенсивність відчуттів залежить від рівня руйнування емалі;
- пульпіт — болючі відчуття пульсуючі, посилюються вночі, складно зрозуміти, який саме зуб болить;
- пародонтит — біль носить ниючий характер;
- періодонтит — болючі відчуття посилюються під час дотику до зуба.
Якщо встановити причину дискомфорту не вдалося, не варто відтягувати візит до лікаря та лікуватися народними методами (особливо небезпечними можуть бути теплі компреси, тому що у разі нариву тільки ускладнюють проблему).
Що прийняти, коли болять зуби?
Найефективніший і безпечний спосіб усунути зубний біль — прийняти аналгетик чи нестероїдний протизапальний препарат. Серед найпопулярніших — лікарські засоби на основі:
- темпідон і метамізол натрію (Темпалгін, Анальгін) — універсальні знеболювальні ліки;
- кеторолаку (Кетанов, Кеторол) — допомагають швидко полегшити гострий біль;
- німесуліда (Найз, Німесіл) — ефективно полегшують ниючі больові відчуття, а також знімають запалення, знижують температуру;
- кетопрофену (Кетонал,Фламакс) — сильнодіючі засоби, які застосовуються навіть після стоматологічних операцій;
- ібупрофену (Ібупром, Нурофен) — знеболюють, знімають жар та запалення.
Незважаючи на те, що більшість сучасних знеболювальних мають мінімум побічних ефектів, приймати їх протягом тривалого часу може бути небезпечно. Особливо, якщо причина зубного болю не визначена.