Коли головні етапи ремонту вже позаду - закінчено монтаж інженерних комунікацій, проведено проводку, зроблено стяжку, стіни вирівняні, перед власниками житла постає дилема - який вид фінішного покриття стін та стелі вибрати. Серед безлічі різноманітних за складністю та підсумковим результатом варіантів рідкі шпалери в Україні. Останнім часом користуються величезною популярністю. І зовсім не дарма: цей матеріал має багато переваг. Бажаєте дізнатися більше? Пропонуємо ознайомитись з головними особливостями такого типу декоративного покриття.
Головні переваги рідких шпалер
Цей тип оздоблення є найпростішим способом оформити стильний та сучасний інтер'єр у будь-якому приміщенні: як у квартирі – у спальні, вітальні, дитячій, на кухні чи у передпокої, так і в офісі чи громадському закладі. За простотою нанесення рідкі шпалери значно випереджають звичайні паперові, за вартістю — будь-які інші оздоблювальні матеріали. Крім того, виділяють й інші їх переваги, у тому числі:
- Безпека. До складу входять натуральні целюлозні, шовкові волокна, спеціальні барвники та пластифікатори. По суті вони абсолютно безпечні, а відповідальні виробники особливу увагу приділяють екологічності продукції.
- Простота нанесення. На відміну від рулонних шпалер, клеїти які можна дуже довго і втомливо, щоб отримати рівні стики, рідкі є сухою сумішшю, що після набухання в теплій воді легко наноситься на підготовлену поверхню. Вони відмінно приховують різні нерівності та дефекти стін, при необхідності пошкоджені ділянки можна відновити.
- Високі декоративні властивості. Мова не тільки про текстуру і можливість підібрати потрібний візуальний ефект (мат, гліттер, фактура), але також і різноманітність технік нанесення, що позначається на результаті. Ви можете створити особливий малюнок, візерунок, панно, що підкреслить вашу індивідуальність.
- Паропроникність. Стіни дихають, а отже у приміщенні буде ідеальний мікроклімат.
- Антистатичний ефект. На стінах не буде накопичуватися пил, що особливо важливо для сімей з маленькими дітками та людей, які страждають на алергії.
І процес нанесення, і результат вас точно потішать. Невже все так ідеально?
А чи є мінуси?
Звичайно, але вони досить незначні. Рідкі шпалери не варто використовувати в приміщеннях з високим рівнем вологості і в місцях прямого контакту з водою, адже так матеріал просто втратить щільність. Також їх не можна мити: для збирання можна використовувати тільки суху ганчірку або пилосос. Фактично на цьому перелік недоліків закінчено.
За ціною такий вид оздоблювальних матеріалів досить бюджетний, за нанесенням дуже простий, а за декоративними характеристиками точно сподобається всім цінителям естетики. Це практичне рішення не залишить вас байдужими та допоможе втілити ваші креативні ідеї в оформленні стильного простору.