запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Призначення та поради щодо вибору накладок для сосків

Період грудного вигодовування для когось представляється безпроблемним, коли можна відмовитися від постійного приготування сумішей і більше приділити уваги собі та своїй дитині. Іншим він здається проблематичним через неможливе налагодження лактації. Виправити ситуацію допомагають різні пристосування, до яких належать накладки для сосків, що випускаються багатьма провідними виробниками. Пропонуємо розібратися з їх призначенням та критеріями вибору.

Призначення

Необхідність використання накладок виникає не завжди. Більшість жінок налагоджують грудне вигодовування та чудового обходяться без будь-яких додаткових пристроїв. Однак бувають ситуації, коли таке стає неможливим. Малюк не може нормально захопити сосок, і процес годівлі істотно ускладнюється, стаючи справжньою тортурою для мами та малюка.

Іноді немовля правильно захоплює сосок і добре їсть, але груди мами не готові до такого впливу. На сосках з'являються характерні мікротравми та болючі тріщини. Для деяких це стає вагомою підставою для повної відмови від годування груддю.


Щоб цього не сталося, допомагають накладки. Будучи практично непомітними для мами та малюка, вони поступово налагоджують процес годування. Без них практично не обійтися, якщо:

· дитина постійно неправильно захоплює або «упускає» сосок через слабкий смоктальний рефлекс;

· у мами надто витягнуті соски, а тому у немовляти не виходить правильно захопити потрібну частину ареоли;

· почали прорізатися зубки, і він починає прикушувати сосок;

· у немовляти коротка вуздечка, що не дозволяє правильно захопити сосок;

· новонароджений з'явився на світ раніше за термін і має деякі проблеми зі здоров'ям.


Користуючись накладкою для грудей, всі ці проблеми можна оперативно вирішити. Потрібно лише вибрати правильну модель.


Критерії вибору

Настільки актуальні для мами, що годує, пристосування пропонують багато виробників. при виборі варто звернути увагу на:


1. Матеріал. Для виготовлення використовують різні суміші. Переважним є силікон, що має м'якість і гнучкість при невеликій товщині. Використовувати такі вироби досить зручно. Вони не викликають подразнення та алергічної реакції, забезпечуючи стимулювання грудей та запобігаючи травмуванню сосків.


2. Розмір. Вибір робиться з урахуванням величини соска. Якщо він менше 16 мм, зверніть увагу на «S». При розмірі 16 – 20 мм потрібно «М», а більше 20 мм – «L».


3. Кількість отворів. Вибір робиться з урахуванням віку дитини. Чим більше отворів, тим більше молока отримує малюк під час годування.


4. Виробник. Важливий параметр від якого залежить відповідність реальних характеристик заявленим. Провідні компанії контролюють якість на всіх етапах виробництва, а тому вони безпечні для малюка та мами. До таких відносяться Medela, – Philips Avent, Chicco.


Ще одним критерієм вибору є форма. Є вироби у формі метелика та з круглою основою. В обох випадках забезпечує досить щільний контакт зі шкірою мами.