запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Важливість застосування побутової техніки у світі, історія її появи

Мало хто зараз замислюється про те, яким було б життя без побутових приладів. Ми настільки до неї звикли, що зараз наше життя без машин просто немислиме. Скільки годин ми можемо обійтися без них? А хтось може уявити свій будинок без телевізора чи холодильника? Залишається тільки дивуватися, як раніше люди обходилися без таких зручних для нашого життя помічників.

У світі інноваційних технологій та прогресу, існує безліч різноманітних машин, про існування яких нам відомо, але є й ті, про які ми навіть не підозрюємо, і лише в майбутньому зможемо з ними познайомитися. Цікаво поринути у світ без техніки та дізнатися, як вона з'являлася.

>


Зародження ідеї холодильника


Точно ніхто не може сказати, коли точно прийшла думка про те, що продукти довше зберігаються в охолодженому стані. Однак припускають, що на це звернули увагу ще в давнину.


Невеликий досвід, який тоді існував, приховано підказував, що продукти, що знаходяться в тіні, зберігаються довше, ніж ті, що на сонці. У зимові періоди їжа зберігалася довше, ніж у літні періоди. У чому ж загадка такого чудотворного впливу низької температури на продукти? Справа в тому, що низька температура уповільнює швидкість розмноження та життєдіяльності бактерій та інших мікроорганізмів у продуктах. У ті часи нашим предкам залишалося лише взимку збирати лід з річок та завантажувати їм свої льохи та ями. Це дозволяло їм зберігати продукти влітку довгий час.

Згодом люди звернули увагу, що солі (селітра), розчиняючись у воді, поглинають дуже велику кількість тепла – це був перший спосіб штучного охолодження. Він не отримав широкої популярності, тому що припав не кожному по кишені. У 1748 році цю технологію вдосконалили, але знову ж таки не змогли застосувати. І лише 1834 року, американцю вдалося спроектувати компресорну установку, яка працювала на ефірі.


У наш час, в основному, користуються холодильними приладами, що працюють на фреоні. Сьогодні нашому погляду надається найширший вибір різноманітних функціональних холодильників, створених за передовими технологіями. Кожен може підібрати собі холодильник певного кольору, розміру, стилю, що підходить до інтер'єру. Дуже популярними є вбудовані холодильники, а також з електронними пультами для керування. Індикатори температури допомагають проконтролювати роботу холодильної та морозильної камери.

Як з'явилася пральна машина?


За всіх часів було відомо, що прання білизни вручну – це найважчий вид домашньої роботи.


Пару століть тому мореплавці вирішили поекспериментувати, вони прив'язали до мотузки білизну і кинули її за борт судна, бруд відправся під дією пінного струменя. А на березі річки, жінки в холодній воді озера чи річки терли речі про дошки для прасування, а як абразив використовували річковий пісок. Тоді і було відкрито першу складову прання – це механічна дія. Друга складова - це хімічна дія, вона була відкрита задовго до цього в стародавньому Римі. Тоді золу і жир використовували як мило. Теплова - це третя складова прання. Зауважили, що при підвищенні температури краще відпрацьовуються сильні забруднення на одязі. Таким чином, людина прийшла до ідеї поєднувати три види впливу на одяг.

У 1851 році була запатентована перша пральна машина з барабаном, що обертається.


Пішло багато води з того часу, і пральні машини вдосконалилися. У наш час підібрати «помічницю» для господині не складає труднощів. Асортименти пральних машин з різними функціями дуже великий. Зараз, в основному, користуються великим попитом машини автомат, які працюють за заданою програмою. Набір різних програм дозволяє прати білизну різної забрудненості з різних видів тканини, причому якісно і не знижуючи термін його служби. Процес прання в таких машинах повністю автоматизований.

Як винайшли мікрохвильову піч?


Одного разу, американський вчений цілком випадково розплавив шоколадний батончик у своїй кишені, коли проводив експеримент із приладом для виявлення літаків ворога. Він швидко зрозумів, що мікрохвильові випромінювання стали виною. Вчений продовжив вивчати їхні властивості на інших продуктах: підривав яйця, робив попкорн, підігрівав хот доги. А наприкінці 1940 року їм було запатентовано мікрохвильову піч.


Це диво прогресу — Незамінна річ у кожному будинку, адже для того щоб підігріти їжу потрібно лише пару хвилин. Мікрохвильові печі багатофункціональні, в них можна не лише підігрівати їжу, а й готувати.


Побутові прилади суттєво полегшують нам життя, роблять його комфортним та затишним, економлять наш час. Кожен прагне покращити свій побут за допомогою покупок нових приладів. Ми вже не уявляємо свого життя без них!