< /p>
Після закінчення ремонтних робіт гостро постає питання про те, як зробити прибирання. Цей процес забирає чимало часу й сил, тому як розпочати виконання поставлених завдань, слід ознайомитися з основними правилами. Це дозволить уникнути непередбачених ситуацій та скоротить фінансові витрати.
Які етапи проведення прибирання після ремонту можна виділити?
Підготовка
Тут важливо планувати послідовність дій, підібрати необхідний інвентар (щітки, ганчірки, швабри, сміттєві пакети, відра для води), миючі засоби та техніку. Важливо подбати про власний захист, щоб уникнути алергічних реакцій та подразнень на шкірі. Для цього слід придбати захисні маски, рукавички, окуляри та спецодяг (або використовувати старі непридатні речі).
Збір та винесення сміття
Для того, щоб повністю очистити територію квартири, приватного будинку або офісу після ремонту, спочатку необхідно прибрати “все зайве”. Тут мається на увазі кілька етапів:
Прибирання будівельних інструментів (якщо ви проводили ремонт самостійно, складіть та сховайте інструменти в коробки)
Відсортуйте будівельне сміття та залишки матеріалів. Великі шматки битої цегли, плитки, пластикових профілів, покриття для підлоги збирають у великі мішки. Обрізки гіпсокартону, дощок краще скласти компактно в одну стопку для вивезення на сміттєзвалище (дані відходи заборонено викидати у сміттєві комунальні контейнери). Дрібне сміття – картон, папір, целофан, пакувальні матеріали зберіть у пакети.
ВАЖЛИВО! Починаючи розчищення території, приберіть насамперед ті відходи, які можуть завдати шкоди здоров'ю та завдати травм. Це залишки шматків скловати, банки від фарб, розчинників, просочок.
Утилізація пилу
Щоб позбутися пилу, якого після проведення ремонтних робіт залишається дуже багато, краще використовувати професійний пилосос. Використовувати вологі серветки в даному випадку не варто, це призведе до того, що ви просто розітрете бруд по поверхні, і прибрати її буде набагато складніше.
Якщо професійної техніки у вас немає, скористайтеся звичайним пилососом. Мішок (або склянку) слід витрушувати набагато частіше, ніж при звичайному збиранні. Фільтри побутових пилососів не призначені для збирання будівельного сміття та навіть пилу. Потрапляння її частинок у фільтри може пошкодити функціонал пристрою.
Прибирати пил слід зі стелі, потім переходити на стіни, підвіконня, вікна, двері, а потім обробляти підлогу та плінтус. Особливу увагу приділяйте щілинам, пазам, стикам біля плінтусів. У цих ділянках прибирати пил у рази складніше.
Уважно поставтеся до витирання пилу на пофарбованих стінах та стелях. Обережно працюйте пилососом, якщо у вас натяжні стелі. Пінопластові, поліуретанові та глянцеві поверхні можна подряпати навіть звичайною щіткою, тому не забувайте акуратно протирати ці зони.
Вологе прибирання
Після видалення пилу з усіх поверхонь, конструкцій та предметів інтер'єру приступайте до безпосереднього вологого прибирання. Чищення та миття слід виконувати з урахуванням особливостей матеріалів, оскільки багато поверхонь сприйнятливі до впливу агресивних миючих засобів.
Так само, як і знепилення, вологе прибирання починайте зі стельової зони, а потім опускайтеся вниз. Миючий розчин або воду варто міняти регулярно, щоб уникнути розлучення. Щоб не пошкодити поверхні, попередньо спробуйте їхню реакцію на вибраний миючий засіб на невеликій ділянці.
Елементи інтер'єру (люстри, світильники, торшери, вимикачі, розетки) можна протерти вологою серветкою, попередньо змоченою в соляному або оцтовому розчині. Потім слід насухо витерти предмети. Перш ніж приступити до процедури, знеструмте електроприлади.
По можливості плафони з люстр та іншої світлотехніки знімайте, а потім мийте окремо. Скляні та хромовані поверхні необхідно відразу витирати насухо та бажано натирати до блиску за допомогою спеціальних спреїв та натирок.
Чистка м'яких меблів
Оббивка та наповнювачі м'яких меблів швидше за інші покриття вбирають пил. Впоратися з самостійною утилізацією мікрочастинок дуже важко, тому в даному випадку краще скористатися послугами професійного клінінгу та замовити хімчистку м'яких меблів вдома.
Самостійно можна здійснити такі етапи:
Зніміть чохли та інші захисні матеріали, якими ви приховували предмети інтер'єру. Робити це потрібно акуратно, збираючи покриття від країв усередину, щоб не розсипати залишки пилу на оббивку.
За допомогою пилососа приберіть пил з оббивки диванів, крісел, стільців. Якщо матеріал оббивки шкіра, після рятування від пилового шару протріть поверхню вологою, а потім сухою серветкою, а потім натріть захисним воском.
Мийка корпусних меблів
Сталеві та дерев'яні елементи меблевих конструкцій протирайте вологою ганчіркою, а потім насухо витріть сухою матерією. Після обробки шаф та сервантів усередині залиште їх відкритими для провітрювання та повного висихання.
Фасадну частину меблів обробіть поліроллю. Ця речовина надає блиску та захищає вироби від осідання пилу на них завдяки антистатичному ефекту.
Мийка вікон, дзеркальних та скляних поверхонь
Якщо говорити про віконні конструкції, рами слід мити універсальним миючим засобом, після промити чистою водою і насухо витерти. Склопакети необхідно обробляти спеціальною рідиною, яка не залишає розлучень і потік. До того ж, витирати скляні та дзеркальні елементи важливо мікрофіброю. Вона не залишає частинки волокон на поверхнях.
Підлоги
Дерев'яну фарбовану підлогу помийте розчином води та нашатирного спирту в пропорції 1-2 ст.л речовини на відро чистої води.
Паркетну дошку обробляють спеціальними засобами для чищення відповідно до інструкції виробника.
Ламінат добре очищається мильним розчином, а потім промивається чистою водою.
Лінолеум обробляйте розчином оцту у воді (2-3 ст.л на відро)
Видалення специфічних плям
Вигляд забруднень | Чим вивести |
Емалева фарба, лак | Спирт або розчинник |
Цемент, клей для плитки, монтажна піна | Абразивна губка |
Скотч, фарба, клей | Уайт-спірит |
Іржа | Мідний купорос |
Жир | Скипидар, спирт |
Чистка балкона та лоджії
Балкон, як і лоджія, в процесі ремонту стають підсобними приміщеннями, де накопичується будівельне сміття, складаються матеріали та конструкції. Після закінчення робіт простір на балконі виглядає захаращеним і тьмяним. Для його прибирання необхідно задіяти професійну хімію та допоміжний інвентар для прибирання.
Прибирання санвузла та ванної кімнати
Ремонт у туалеті - процес, після якого залишається найбільше сміття та слідів реконструкції. Биті залишки старої плитки, пил, плями від розчинників та клею - все те, що необхідно чисто прибрати, застосовуючи високоефективні миючі засоби.
Тепер ви знаєте, в якій послідовності та як правильно прибрати квартиру після ремонту власними силами.
Якщо з індивідуальних причин ви не можете виконати цю роботу самостійно, зверніться до клінінгової компанії в Києві. Майстри здійснять ефективне, якісне та надійне прибирання за оптимальною вартістю.
Ідеї для статті: https://www.uberem.com.ua /uslugi/uborka-posle-remonta/