Серцевини для замків є головними секретними елементами в запірних пристроях циліндрового типу. Циліндрові замки користуються високою популярністю через те, що в них можна замінити лише внутрішній вузол, а не весь замок. Замкові серцевини також називаю циліндрами та личинками.
При заміні замкової личинки важлива зміна характеристик циліндрового механізму у вигляді рівня таємності, надійності, злостійкості.
Завдяки комбінації циліндрів результатом є складання майстер систем − замкових комплектів, де відкриття кожного замку можна здійснювати як при використанні індивідуального ключа, так і головного єдиного на набір.
Циліндри для замків: різновиди та характерні риси
Основні різновиди циліндрів:
- Циліндровий, для якого характерне використання класичного пінового механізму. В основу циліндрового варіанта входять піни в кількості 2-30 шт, різних форм у вигляді одинарних та подвійних варіантів. Піни бувають пружного і плаваючого типу, як матеріал для їх виготовлення використовується магніт і сталь. Циліндровому механізму можна дати характеристику найпоширенішого замкового пристрою для будинків та квартир, що відрізняється підвищеною зламостійкістю. Циліндри можуть бути двостороннього та одностороннього типу, а для однієї і тієї ж моделі може бути властива різна загальна довжина.
- Штифтовий. Це класичний англійський варіант із розташуванням пінів в одній горизонтальній осі. Це бюджетна модель, слабка на злам. Непогані характеристики характерні для моделей із використанням системи перфорації.
- Дисковий. Основою личинки виступає комплект дисків різних за формою та розмірами. Циліндр повертається, сприяє переміщенню засуву за рахунок збігу конфігураційних отворів на дисках та ключі. Просунуті варіанти можуть мати на увазі до мільйона комбінацій підбору ключами.
- Хрестоподібний. Даний варіант характеризується малим розміром пінів, що розташовуються у трьох площинах. Місце для ключа має форму хреста. Циліндр повертається, коли збігаються спини та при нарізці ключа.
Циліндрові запірні пристрої за ступенем надійності відрізняються за такими критеріями як:
- зносостійкість;
- точне виготовлення;
- кількісна кількість кодових комбінацій;
- додаткові кодові елементи;
- посилений корпус личинки.
Як захистити личинку для замку
Личинки для замку можуть бути захищені двома основними способами:
- Технології, що використовуються виробниками у виробничій сфері у вигляді титанових пластин, загартованих стрижнів, пружинних та магнітних вставок, допомагають захистити сердевини замків від бампінгу та інтелектуальних зломів. Також з метою захисту перший пін може виготовлятися із загартованої сталі, захистом для пружин можуть виступати сталеві кульки, використовуватися інноваційні та технології на кшталт телескопічних, поворотних, плаваючих пінів тощо.
- Різні види бронекладок такі як накладні, врізні, магнітні та кодові варіанти. Хорошим рішенням стане застосування двох методів для одних дверей.
Вибираючи захист для запірного пристрою у вигляді замкової личинки, важливо віддавати перевагу моделям, що точно підходять під конструкційні особливості дверних полотен або запірного пристрою. Тому при виборі личинки для замку важливо звертати увагу на цей фактор, а також на ціну виробу. Для того, щоб купити надійний та якісний товар, рекомендуємо зв'язатися зі спеціалістами нашого інтернет-магазину, які допоможуть у виборі оптимального рішення.
Наші консультанти підберуть найбільш оригінальний варіант, який відповідає потрібному ступеню секретності та безпеки. Личинку для замку в запірному циліндровому пристрої можна поміняти самостійно.