Символізм обряду
У день хрещення душа малюка долучається до християнської віри і набуває Ангела-Хранителя. З цього моменту новонароджений вважається повністю захищеним від поганого ока, слова тощо. Роль хрещених батьків в обряді дуже велика, адже вони беруть на себе відповідальність за виховання віри у малюка, даючи обітницю піклуватися про нього та оберігати від зла як у земному житті, так і після неї. Саме тому до вибору хрещених батьків рекомендуємо підходити максимально відповідально, а не з точки зору наявності найкращих друзів.
Хрестик повинен відповідати вимогам:
- Бути виконаним із благородного металу. Найчастіше це золото, але все ж таки іноді зустрічаються і срібні вироби.
- Ланцюг/шнурок для хрестика повинні бути по довжині вдвічі більшими за охоплення шийки немовляти. Це важливо для безпеки дитини, щоб через необережність вона не змогла собі нашкодити.
- Невеликий розмір. Зрозуміло, що протягом перших кількох років життя малюк навряд чи його носитиме, але надалі ювелірний виріб не повинен сильно відтягувати шию. Краще в міру дорослішання купити новий хрестик, а цей залишити як пам'ять про таїнство обряду хрещення.
- Мати вигляд чотири-, восьми або шестикінцевої форми. Це важливо з погляду християнської віри.
Також на звороті хрестика дуже часто розміщується напис «Врятуй і Збережи» або інша молитва, якщо виріб досить великий. Якщо хрестик зовсім маленький, на додаток до нього ви можете подарувати малюкові порцелянову ляльку або фігурку ангелочка, вкласти в них можна записку з молитвою і напутніми словами. Тут уже кожен з батьків вирішує сам для себе, до якого варіанта у нього більше лежить душа. Головне заздалегідь підготуватися до обряду хрещення і купити все необхідне, щоб обряд пройшов відповідно до всіх канонів. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам правильно вибрати золотий чи срібний хрестик на хрещення.