< br />З 1 вересня 2018 року в Україні працює телебачення Т2 (цифрове ефірне), замінивши собою застарілий аналоговий сигнал. І хоча Smart TV впевнено переманює користувачів на свій бік, традиційні способи отримання ТВ-сигналу все ще є актуальними.
Щоб дивитися цифрові українські канали, потрібна антена Т2. Це найпростіший і найбюджетніший спосіб отримати доступ до національного телебачення. І що важливо - без абонплати надалі.
Спільно з консультантами інтернет-магазину “АШАН”, ми розглянемо переваги антен Т2 і кілька популярних моделей таких пристроїв.
Чому все ще купують антени Т2
Повторимо, це найлегший спосіб отримати доступ до існуючих телеканалів. Крім антени, ще знадобиться ТВ-тюнер та, можливо, додаткові кабелі. Якщо телевізор підтримує формати DVB-T2/MPEG-4, то в ньому вже є вбудований цифровий тюнер.
Такий спосіб доступу до телебачення використовують, якщо немає можливості встановити супутникову тарілку, підключити кабельне або інтернет-телебачення. Покупців приваблює відносна бюджетність антен. Наприклад, у магазині “АШАН” ціни стартують від 269 гривень за модель АН-1 SA520516.
Яка кімнатна антена вам підходить
Кімнатні пристрої виглядають дуже сучасно і відрізняються від старих антен, що нагадують гіллясте дерево. Це маленькі портативні пристрої зі стильним дизайном, як Qilive Q.1557, EMOS EM-711 (J0683) та інші.
Всі пристрої відрізняються технічними характеристиками: тип і потужність прийняття сигналу, методом прийому сигналу, тому приймач вибирають, враховуючи рельєф місцевості навколо будинку: чи є низовини або височини поблизу, посадки, багатоповерхівки. Більшість сучасних пристроїв оснащені вбудованим підсилювачем, що покращує трансльовану картинку.
На що здатні дорогі антени
У продажу є антени, які дорожчі за бюджетні в кілька разів. Взяти, наприклад, модель Emos BEN-DIO2 вартістю 639 гривень. Такий цінник цілком виправданий - пристрій може використовуватися як усередині приміщення, так і зовні, підходить для встановлення в квартирі в багатоповерхівці, приватному будинку і навіть на морському судні.
З її допомогою ви зможете дивитися передачі у Full HD якості, якщо в телевізорі є такі налаштування. У пристрій Emos HDC-3 за 599 грн інтегрований LTE-фільтр для ефективного придушення шумів.
Де краще поставити приймач сигналу
Краще місце - поруч із телевізором на тумбі чи столі. Зовні антену кріплять на даху або стіні, “обличчям” до телевежі, надійно встановивши корпус на кріпильний кронштейн.
Як настроювати канали телепередач
У комплекті з антеною додається інструкція з налаштування телебачення. З цим завданням впорається навіть далека від цифрових технологій людина.
Через 10-15 хвилин після початку пошуку каналів система готова до трансляції.