запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як вибрати системний блок?

C:\Users\Марія\Desktop\2.jpg


Системний блок є головним пристроєм персонального комп'ютера. Від нього залежить продуктивність та ефективність роботи комп'ютера. Для правильного вибору попередньо потрібно вивчити основні деталі та характеристики системного блоку.

Види персонального комп'ютера


Перш ніж купити системний блок, необхідно точно визначитися, які функції він має виконувати. Існує 3 види комп'ютерів.

  1. Ігровий. Якщо ви купуєте системний блок для ігор, то не забувайте, що ігрова сфера не стоїть на місці. Тому його комплектуючі повинні суворо відповідати найновішим вимогам системи. Ігровий системний блок забезпечує не тільки реалістичне відео та картинку в іграх, але й дозволяє працювати без гальмування у графічних редакторах та програмах з відеомонтажу.

  2. Мультимедійний. Такий системний блок стане чудовим варіантом для перегляду відео, прослуховування музики, використання Інтернету. Також можливе відтворення ігор із невисокими системними вимогами.

  3. Офісний. Основна мета даного комп'ютера – вирішення офісних завдань (робота в текстових редакторах, програмах з бухгалтерії, використання скайпу та інтернету). Також він дозволяє переглядати відео та спілкуватися в соціальних мережах.


Кожен користувач для себе вибирає, який йому необхідний комп'ютер і які завдання він повинен виконувати.

Як вибрати системний блок?


При покупці системного блоку звертайте увагу  на:

  • материнську плату;

  • процесор;

  • відеокарту;

  • оперативну пам'ять;

  • жорсткий диск.


При виборі материнки особливу увагу потрібно приділити кількості слотів. Для ігрового ПК оперативна пам'ять поділяється на дві планки, завдяки чому збільшується продуктивність.


Процесор вибирається залежно від призначення комп'ютера. Для офісу та мультимедійного ПК чудовим варіантом стане чотириядерний процесор. Для ігор, які мають високі вимоги, підійде процесор на 6 або 8 ядер.


Для роботи з текстовими редакторами та перегляду відео достатньо вбудованої відеокарти в процесор. Якщо ви хочете отримати ефект віртуальної реальності та грати в ігри на високій потужності, тоді необхідно купувати відеокарту додатково.


Для оперативної пам'яті основною характеристикою вважається її обсяг:

  • для навчання або ведення бухгалтерії – 4 Гб;

  • для мультимедійного комп'ютера – 8 Гб;

  • для ігор – 16 Гб.


Жорсткий диск вибрати не складно, достатньо визначитися з його обсягом. Для дому чи офісу підійде диск об'ємом 500 Гб. У мультимедійний та ігровий ПК краще встановити жорсткий диск на 1 Тб, оскільки сучасні ігри потребують багато пам'яті. При виборі системного блоку зверніть увагу на якісну систему охолодження, тому що при високому рівні продуктивності комплектуючі можуть перегріватись.

Нарешті вирішили, для чого потрібен комп'ютер: ігри, робота, перегляд серіалів і т.п., то за вибором системного блоку та комплектуючих до нього можна звертатися до фахівця. Купуючи обов'язково звертайте увагу на основні характеристики деталей. Так ви зможете придбати системний блок високого рівня продуктивності.