Виробництво – місце підвищеної небезпеки. На одних підприємствах у цехах висока робоча температура, на інших –. небезпечні суспензії в повітрі, на третіх пил і вологість. В таких умовах найскладніше грамотно організувати роботу електричної системи, яка має бути надійно захищена від будь-якого негативного впливу.
Як правильно захистити кабель на виробництві від пошкоджень, розповіли інженери профільної компанії “Кабель-Інвест”.
Металеві труби для максимального захисту
Найнадійніший спосіб захисту – труби для електропроводки купити які експерти рекомендують у тому випадку, якщо виробництво має особливо складні умови.
Труби для прокладання силових ліній використовують:
на підприємствах харчової промисловості. Там підтримується особливий рівень чистоти і всі робочі поверхні регулярно вимиваються водою з агресивними миючими засобами. Протистояти впливу такого середовища можуть тільки труби з нержавіючої сталі;
на заводах важкої промисловості. До верстатів та обладнання, яке виконує складний виробничий цикл, підключається дуже велика напруга. Щоб уникнути пошкодження кабелів, їх додатково захищають сталевими трубами;
в нафтохімічній промисловості. Нержавіючі труби – чудовий захист силових ліній від руйнівної дії хімічно активних речовин.
Також труби використовують для прокладання ліній на відкритому повітрі. Наприклад, такий варіант комунікацій активно використовують у містах та на автомагістралях, де необхідно забезпечити освітлення на великих ділянках. Провід в трубах встановлюють у тунелях, по дорозі поїздів, на мостах.
Особливість трубного захисту – можливість створити повністю герметичну систему необхідної конфігурації. Великий вибір різьбових фітингів дозволяє з'єднувати труби між собою та будувати комунікації потрібного розміру. Діаметр труби підбирається з невеликим запасом під товщину дроту, що у ньому розташовується.
Єдиний мінус електропроводки в трубах – висока вартість. Матеріал дорогий плюс кожну трубу потрібно кріпити окремо і витратити багато часу на надійне з'єднання. Тому використовують таку схему лише у місцях підвищеної небезпеки пошкодження кабелю.
Гнучке підведення в металорукавах
На більшості виробничих підприємств проводку прокладають у спеціальних лотках, закріплених до стелі. Вони забезпечують достатній рівень захисту та дозволяють легко обслуговувати систему у разі потреби.
Для індивідуального розведення живлення на розетки або обладнання від таких трас використовують металорукав для прокладання кабелю< /a>. Таке гнучке підведення поєднує в собі відразу дві функції:
надійний механічний захист від пошкоджень;
збереження гнучкості, завдяки якій можна зручно підключати складне обладнання.
Металорукав підбирається виходячи з діаметра кабелю та призначення.
Гофра може бути з додатковим ущільненням, яка захистить кабель від перегріву, пилу, вологості та інших шкідливих впливів.