запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як правильно варити каву в ріжковій кавоварці

Чашечка смачної, міцної та підбадьорливої ​​кави – ось про що мріє більшість людей з ранку. Щоб мати можливість готувати такий напій, необхідно інвестувати в кавоварку невелику суму грошей і трохи часу, щоб розібратися, як правильно на ній готувати каву. Наш невеликий матеріал допоможе вам з цим.

Етап перший: підготовка

Для початку ви повинні визначитися з вибором моносорту та купажу – тут спирайтеся на власні переваги щодо запаху і смаку. Щоб зрозуміти, який сорт підходить саме вам, доведеться трохи поекспериментувати. Це приходить із досвідом.


А ось що стосується помелу, то частки кави повинні бути максимально дрібними та однорідними, тому що екстракція напою займає пару хвилин. Гаряча пара продавлюється крізь кавову масу під високим тиском, і що дрібніші будуть фракції кави, то краще – напій буде міцнішим і насиченішим. Але будьте обережні, тому що надмірно дрібний помел може призвести до того, що напій на виході буде надто міцним і гірким, як еспресо.


В ідеалі відразу вибирайте кавоварку з вбудованою кавомолкою – такий апарат дозволить оптимально подрібнювати зерна та доводити їх до потрібної кондиції.

Етап другий: приготування

Процес приготування кави в ріжковій кавоварці складається з кількох кроків:

  1. Знімаємо ріжок, засипаємо в камеру близько 8-10 грам подрібненої кави і акуратно утрамбовуємо за допомогою темпера. Наскільки сильно потрібно утрамбовувати каву – питання окреме і досить складне. Занадто сильно не варто - необхідно утрамбовувати так, щоб між частинками кави залишалося повітря, інакше рух води буде ускладнений, екстракція сповільниться. Спочатку просто притрамбуйте акуратно, без сильних натискань, щоб кава була рівномірно розподілена всередині ріжка. Згодом ви самі зрозумієте, яку силу необхідно докладати для досягнення оптимальної міцності напою.

  2. Повертаємо ріжок в апарат і закріплюємо його – на панелі керування з'явиться індикатор, що свідчить про готовність до роботи.

  3. Підставляємо чашку і натискаємо кнопку варіння.

Чашку для кави найкраще прогрівати перед тим, як поставити в апарат, щоб вона не лопнула від різкого перепаду температури. У процесі стежте за якістю кави, що подається, і вимикайте апарат, як тільки колір напою зміниться на блідий.


Насамкінець ось вам кілька порад, які допоможуть підняти свій скилл приготування кави:

  • Перш ніж пустити воду, переконайтеся, що вона досягла оптимальної температури – це в межах 85 96 °C;

  • якщо кавоварка іноді видає напій з лушпинням, вам варто спробувати трохи змочити каву перед початком приготування під низьким тиском. Внаслідок цього ймовірність утворення каналів зменшиться, і лушпиння не мігруватиме туди, куди їй бути не слід;

  • якщо п'єте з молоком, додавайте його тільки у гарячому вигляді – оптимальна температура в районі 66 71 °C.


На цьому все, дякую за увагу!