Не існує жодної господині, яка обійшлася б на кухні без сковороди. Вона такий самий невід'ємний атрибут, як каструля або столові прилади. Смажити, парити, пекти – лише деякі її завдання. До вибору сковорідки варто підходити вдумливо, щоб вона не перетворилася на марний предмет.
На що звертати увагу при виборі сковорідки
Основним критерієм є матеріал посуду.
Алюміній. Найбільш бюджетний варіант. Але термін експлуатації мінімальний. Є литі та штамповані сковорідки. Перші прослужать довше, але за вагою важче. Штамповані легені, але швидко прогорають.
З нержавіючої сталі. Користуються попитом на професійних кухнях. Стійкі до пошкоджень, не змінюють смаку їжі, легкі в обслуговуванні.
Мідні. Не всі виробники кухонних пристроїв їх випускають. Мідь – дорогий матеріал. Якщо не покривати сковороду всередині нержавіючої сталі, то страви набуде зовсім іншого смаку. Догляд потрібен спеціальний.
Чавунні. Підходять для тривалого приготування їжі. Тепло розподіляється по всьому дну і утримується ще тривалий час після закінчення готування. Продукти не прилипають, а виглядають, як після печі.
Також необхідно визначитися, що саме готуватимете на сковорідці. Хтось користується нею кілька разів на день, а хтось відпочиває тижнями. Від завдань залежить вибір розміру.
Купити сковороду в Києві можна на сайті https://eldorado.ua/1074447/c1074447/ де представлений великий вибір моделей.
Чи є різниця у покритті
Покриття відіграє найважливішу роль при приготуванні страв. Усі шукають лише з антипригарним та не звертають увагу на склад. А від цього залежить збереження вітамінів та смакових якостей.
Тефлонові сковороди вимагають дбайливого ставлення до себе. З ними потрібно використовувати лише силіконові чи дерев'яні прилади. Їжа не пригорає.
Сковорідки з покриттям титану тримають першість і за властивостями, і за вартістю. Стійки до будь-яких пошкоджень.
Емальовані добре поєднуються з їжею, не шкодять їй, але дуже крихкі.
Ніжності у використанні потребують і керамічні сковорідки. Довго тримають тепло, витримують високі температури.
Якщо всередині сковорідки є кам'яні вкраплення, то вона з гранітним або мармуровим покриттям. Має ті ж якості, що й тефлонові.
Різновиди сковорідок
Крім бренду, матеріалу, покриття варто звернути увагу і на інші критерії:
діаметр;
висота;
знімна чи ні ручка;
наявність кришки;
форма;
вага.
Не всі сковороди підходять на різні види плит. З асортиментом останніх можна ознайомитись за посиланням, там доступна також плита greta. Доступні для замовлення овальні, круглі, квадратні за формою сковороди з ребристою або плоскою поверхнею. Вартість коливається від 200 до 1200 гривень.
Не варто економити на сковороді, тоді вона стане улюбленим помічником на кухні. Залежно від кількості людей у сім'ї та частоти готування варто підібрати відповідно і посуд.