Учбові мікроскопи представлені широким модельним рядом, вони відрізняються технічними характеристиками та цільовим призначенням. Вони бувають шкільними та студентськими, а також цифровими та стереоскопічними. Навчальні мікроскопи Мікромед Україна повністю відповідають заявленим характеристикам та міжнародним стандартам якості, що підтверджується сертифікатами.
Особливості вибору навчальних мікроскопів
При виборі навчального мікроскопа рекомендується звертати увагу не тільки на надійність виробника та вартість, а й низку основних експлуатаційних характеристик. До них належить таке:
збільшення;
тип об'єктива;
система фокусування;
кількість окулярів;
додаткові функції та аксесуари.
При виборі моделі оптичного приладу слід звернути увагу на наявність підсвічування. Краще купувати пристрої з комбінованим підсвічуванням, які дозволяють досліджувати прозорі та непрозорі об'єкти.
У навчальних мікроскопах має бути використана якісна оптика, покращена механіка, наявність підсвічування та міцного металевого корпусу. Оптичні моделі для навчання можуть бути з різною кратністю збільшення, типом підсвічування (верхнє, нижнє, комбіноване), конструктивними особливостями, від чого залежить кінцева вартість обладнання.
Які види мікроскопів для навчання?
Мікроскопи для шкіл та ВНЗ відносяться до напівпрофесійного оптичного обладнання, яке призначене для дослідження та вивчення різних об'єктів. Вони можуть бути шкільними та студентськими, відрізняються характеристиками та конструктивними особливостями.
До біологічних приладів початкового та середнього класу відноситься мікроскоп шкільний, у якому встановлені скляні лінзи ахроматичного типу високої роздільної здатності. Для регулювання фокусування прилад оснащується двосторонніми ручками або гвинтами.
Для фіксації зразка в простих моделях передбачені металеві тримачі, а вдосконалені – предметні столики, що дозволяє переміщувати скло у різні боки. Шкільні пристрої підходять для вивчення прозорих зразків з невеликою товщиною за допомогою світлопотоку, що проходить.
Пропонуються моделі для роботи та з непрозорими об'єктами, використовуючи відображене світло. Найбільш просунутими навчальними мікроскопами є цифрові та стереоскопічні для студентів. Наприклад, стереомікроскопи оснащені двома об'єктивами та окулярами з лінзами.
При цьому вони розташовуються під певним кутом один до одного, що дозволяє отримати просторове об'ємне зображення. Універсальні цифрові мікроскопи застосовуються не лише у навчальних закладах, а й в інших сферах життєдіяльності.
В них немає окуляра, а цю функцію виконує цифрова камера, яка дозволяє виводити картинку на екран комп'ютера. На відміну від інших видів мікроскопів, цифрові відрізняються не тільки конструкцією, але й дозволяють проводити групові дослідження.