запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Опис побутової домашньої медтехніки – кварцової лампи та кисневого концентратора

Повноцінні медичні прилади та обладнання можуть використовуватися не тільки в умовах приватних чи державних медустанов, а й удома. Звичайно, це не може бути томограф чи ренген, але всім звичні нам тонометр, портативний пульсоксиметр, глюкометр та інша медтехніка цілком може бути використана в домашніх умовах. Сьогодні поговоримо про лампу кварцову та кисневий концентратор, які дозволять запобігти або усунути наслідки багатьох хвороб.


У яких випадках корисно використовувати бактерицидну кварцову лампу


Раніше кварцювання було обов'язковою процедурою, яку впроваджували не лише у медичних закладах, а й у школах, дитячих садках, на роботі. Дійсно, всі засоби хороші, коли необхідно провести якісну санітарну обробку та лампа кварцова є одним з найбільш ефективних приладів, які застосовуються для боротьби з хвороботворними вірусами та бактеріями.

Кварцювання приміщення проводиться за рекомендацією лікаря з дотриманням точного дозування, а перед покупкою цього обладнання варто обов'язково уточнити список рекомендацій та протипоказань. При роботі обов'язково варто дотримуватися наступних рекомендацій:

  • вмикати лампу ненадовго і тільки в тому випадку, якщо в приміщенні немає людей;

  • час безперервної роботи не більше півгодини;

  • після процедури приміщення варто обов'язково ретельно провітрювати;

  • рослини та тварин перед використанням теж варто прибрати;

  • стежити за відсутністю коливання напруги, оскільки при збільшенні вольтажу на 20% термін експлуатації знижується вдвічі.


Якщо цих рекомендацій не дотримуватись, можна отримати опік рогівки ока або серйозну токсичну поразку. А ось у разі правильного використання результат не забариться – боротьба з вірусами стане набагато ефективнішою, зникне пліснява та грибок у вологих місцях. Вартість кварцової лампи коливається в межах 1400-2500 грн, тож за необхідності її кожен може собі дозволити.

Кисневий концентратор – особливий прилад для особливих проблем


Люди, які страждають від хронічних захворювань органів дихання, наприклад, бронхіальної астми, потребують кисневого концентратора і купують його для домашнього використання. Не лякає навіть висока вартість приладу – від 28000 гривень, все-таки медичний кисневий концентратор це високотехнологічний прилад, усі комплектуючі якого коштують чимало.


Навіть найдорожчий пристрій гарантує:

  • рівень очищення кисню від 90%;

  • потік до 10 л/хв;

  • вихідний тиск до 80 кПа;

  • наявність захисту від перезавантаження електросхем;

  • виведення кодів помилки на дисплей;

  • наявність інтелектуальної системи оповіщень.


< /p>


Але перед його покупкою обов'язково варто порадитися з лікарем. В умовах широкого поширення COVID-19 та його наслідків увага до кисневих концентраторів сильно зросла. За наявності навіть трохи вираженої дихальної недостатності, на домашньому лікуванні лікарі призначають сеанси кисневої терапії. Низька сатурація крові та пошкодження легень є серйозною причиною для тривалого користування кисневим концентратором.


Інформація про побутову домашню медтехніку має бути доступною і у кожного пацієнта має бути можливість її придбати. Якщо в молоді роки ще не замислюєшся над цією проблемою, то з віком поповнюється не лише аптечка, а й шафа з медичними приладами та обладнанням.