Призначення свердловинних насосів
Люди, які проживають у приватних будинках, заміських ділянках або мають дачі, у разі відсутності централізованого водопроводу стикаються із питанням автономного водопостачання. З цією метою на ділянці бурить свердловина. А ось щоб підняти воду з глибини, необхідний насос. Така помпа застосовується не лише у побуті, а й у промисловості, сільському господарстві, житлово-комунальній сфері. Щоб зрозуміти, який насос для свердловини для води на Світ буріння встановити, слід проаналізувати свої індивідуальні потреби і тоді вже підібрати потрібний агрегат .
Класифікація за способом встановлення
Помпи встановлюються як на поверхні рівня землі, так і в самому джерелі рідини. У зв'язку з цим їх поділяють на 2 види:
поверхневі
занурювальні
Поверхневі агрегати перекачують воду або іншу схожу за щільністю та хімічною активністю рідину без вмісту абразивних, довговолокнистих фракцій. Вони призначені для неглибоких свердловин до 10 метрів.
Занурювальні помпи розташовуються в рідині, що перекачується. Вони призначені для перекачування чистої води із великої глибини. Для вибору важливо проаналізувати діаметр свердловини, її дебіт, висоту водяного стовпа та подачі, а також кількість механічних домішок.
Підрозділ за принципом дії
Робота насосів різних типів суттєво відрізняється. Залежно від принципу дії агрегати поділяються на:
відцентрові
вихрові
шнекові (гвинтові)
вібраційні
Центробіжні помпи застосовують у системах з наявністю пробок та бульбашок атмосферного повітря. Назву отримали за рахунок того, що рідина перекачується під дією відцентрової сили. ККД таких електронасосів високий, працюють практично безшумно. Кількість робочих коліс може бути одне (одноступінчасті) або кілька (багатоступінчасті), вони встановлюються як горизонтально, так і вертикально. Ротор може працювати в рідині ("мокрий") або ж не стикаючись з нею ("сухий").
Вихрові помпи перекачують суміш рідини з газом без вмісту дрібних частинок, мають низький ККД, досить галасливі. Створюють більший натиск і обсяг подачі рідини за тієї ж потужності, що й відцентрові. На рідину діють відцентрова та всмоктувальна сили, вода рухається у різних напрямках, створюючи вихори, що й дало назву насосам.
Шнекові агрегати перекачують воду та в'язкі рідини з включеннями. Їх називають також гвинтовими та спіральними через те, що їх ротор має форму спірального гвинта, яким рухається вода. Залежно від кількості гвинтів, існують одно-, дво- та тригвинтові насоси.
Вібраційні пристрої - мають місце бути але використовуються частіше для забору води з колодязів, тому що створюють високий рівень вібрації.