Успіх підприємства часто залежить від того, наскільки правильно було підібрано приміщення. Зазвичай люди, орендуючи у Києві офіси, припускаються однакових помилок. Існує п'ять типових помилок, які згодом можуть завадити вам комфортно працювати.
Надмірна економія
Якщо вам пропонують надто низьку орендну ставку, має сенс занепокоїтися. Можливо, після закінчення терміну договору вам серйозно піднімуть орендну плату. Щоб захистити себе від раптових переїздів, можна детально обговорити умови потенційного підвищення ставки. Ці умови можна прописати у договорі. Наприклад, там можна вказати можливість підвищення не частіше ніж раз на рік і строго на певний відсоток або суму. Уточніть, що входить до орендної плати. Зазвичай за комунальні платежі, клінінг, сек'юріті, вивіз сміття доведеться доплатити.
Розірвати контракт простіше!
Насправді ні. Є термін дії, особливі умови розірвання та пролонгації. У типових договорах зазвичай зазначають, що пролонгувати договір можна. Але ви повинні попередити про це орендодавця за три місяці до закінчення терміну дії.
Загалом необхідно максимально ретельно вивчати договір, варіанти його розірвання та продовження терміну оренди. І не варто укладати договір із сумою у доларах. Через стрибки курсу ви можете серйозно втратити гроші.
Мої клієнти мене знайдуть
Перше, на що потрібно звертати увагу при виборі офісу – територіальне розташування. Не кожен клієнт буде готовий подолати серйозну відстань, щоб обговорити подробиці угоди. Та й грамотний співробітник буде радий знайти роботу ближче до будинку чи транспортної розв'язки, а не витрачати кілька годин на дорогу.
Поряд з офісом мають бути такі об'єкти:
- парковка;
- продуктовий магазин;
- кафе для бізнес-ланчів або ресторан швидкого харчування, або їдальня.
Орендодавці не брешуть
Як говорив доктор Хаус, «бреше всі». Перед підписанням паперів просіть у орендодавця обов'язково оригінали документів на право власності. Якщо приміщення в суборенді просіть договір оренди з довіреністю.
Деталі не мають значення
Ще як мають. Перед підписанням паперів перевіряйте стан офісу. Розетки та освітлення повинні працювати, вікна відкриватися, а кондиціонер та замки мають бути повністю справними. Це особливо стосується приміщень у старих будинках.
Дізнайтеся, до яких інтернет-провайдерів є доступ. Якщо власник нерухомості дозволяє скористатися послугами лише одного конкретного провайдера, уточніть їх вартість. Іноді такі обмеження можуть суттєво вдарити по бюджету компанії.
Поцікавтеся режимом роботи центру, наявністю системи безпеки та сигналізації. Якщо офіс з пропускним режимом, деякі клієнти можуть відштовхнути. Хорошим варіантом, який відповідає наведеним нами вимогам, для вас може стати оренда в бізнес-центрі Парус - https://office.com .ua/ua/business-centers/parus.
Єдиний вірний метод отримати гарне приміщення – питати про кожну дрібницю у власника. Говоріть із сусідами, оглядайте територію, шукайте паркування та магазини поряд. Має значення буквально все.