Управління температурою повітря всередині приміщення або робочого середовища в інженерній системі може здійснюватися в автоматичному режимі за допомогою спеціальних регуляторів. Дані пристрої належать до категорії приладів теплової автоматики і в сучасному виконанні зазвичай є мультипрограмними контролерами, здатними підтримувати задані значення температури, тобто фактично управляти відповідальними за її збільшення або зменшення тепловими агрегатами та системами.
Застосування регуляторів температури
Якщо поглянути на асортимент подібних пристроїв, пропонованих на сайті ТОВ «Спецавтоматика Україна», легко позначити чотири основні сфери, в кожній з яких регулятори температури беруть на себе функції або зі зміни показників, або щодо їх підтримки:
- системи опалення – завдяки регуляторам можна змінювати температуру теплоносія в залежності від поточної температури зовнішнього повітря;
- системи вентиляції – той самий принцип роботи, але спрямований на підтримку заданої температури повітря у приміщенні;
- системи гарячого водопостачання – підтримка заданої (запрограмованої) температури води;
- промислові технологічні лінії – регулювання температури робочих середовищ.
Принцип роботи електричного терморегулятора
На відміну від механічних та електромеханічних регуляторів температури, електричні пристрої відрізняються ширшим діапазоном регулювань, вищою точністю налаштування та роботи, а також безпекою під час експлуатації. До складу таких приладів входить виносний термодатчик (або кілька), що зчитує показники температури і передає їх на контролер, що дає сигнали на включення та відключення нагрівальних елементів. Принцип роботи всіх терморегулювальних пристроїв однаковий – це контроль поточної температури за допомогою датчиків та подальша передача команд на її зміну відповідно до заданого налаштування.
Електричні терморегулятори можуть ставати складовими елементами систем обігріву, штучного клімату, морозильних камер тощо, забезпечуючи стабільну температуру середовища. Для того щоб виключити можливе спотворення вхідних показників, термодатчики монтуються в місцях, де на них не може діяти будь-яке нагрівальне або охолоджувальне обладнання. Це пояснює, чому за потреби оснастити систему регулятором слід не тільки правильно підібрати тип пристрою, але й грамотно розрахувати схему його монтажу.
Сучасна теплова автоматика також може брати на себе керування іншими елементами системи. Крім генераторів тепла або холоду залежно від команд терморегулятора можуть потрапляти запобіжні клапани, які також широко застосовуються в автономних системах обігріву приміщень, кондиціювання та гарячого водопостачання. Підібрати відповідний клапан з електромагнітним виконавчим механізмом можна на https://ukrspecavtomat.com.ua/products-category/klapanyi- predohranitelnyie/, де є пристрої, здатні працювати з парою, інертним газом, водою, природним газом, харчовими рідинами та ін.