Тату-майстри сьогодні використовують як класичні голки, так і спеціальні картриджі. Останній варіант забезпечує більш точну та максимально безпечну роботу, адже виключається ймовірність зараження клієнта або проникнення пігменту та крові в корпус приладу.
З чого складаються картриджі
Нові розробки дозволили створювати систему зі спаяних разом голок та корпусу, які використовуються індивідуально для клієнта. Після використання все утилізується і не потрібно витрачати час на обробку та стерилізацію елементів. Картридж складається з таких деталей:
- Корпус. Найчастіше він створюється із міцного медичного пластику;
- Резервуар для пігменту;
- Пружинний механізм. Він відповідає за рух голки з невеликою амплітудою. Завдяки цьому вібрація забирається, а рух голки стає плавним та м'яким;
- Сталеві голки. Вони спаяні з урахуванням маркування модуля голки і можуть мати різну конфігурацію. Літера відповідає за розміщення голок, а цифра – їх кількість у пучку.
Кожен картридж упакований у блістер, що забезпечує абсолютну стерильність та безпеку. Цьому моменту приділяють особливу увагу, оскільки наявність рідин та крові може призвести до зараження та проникнення інфекції. Поява запалення може спровокувати утворення шрамів, знебарвлення кольору тощо.
При виборі модулів слід звертати на всі параметри:
- Заточення;
- Якість металу;
- Діаметр;
- Кількість одиниць в одній спайці;
- Особливості розташування голок.
Так, наприклад, картридж 1rl 0.3 має такі характеристики: одна голка типу Round Liner із заточенням Long (довга), діаметр - 0,3 м, із захисною мембраною.
Що дає мембрана у картриджі? Саме вона відповідає за те, щоб пігменти, а також кров або лімфатична рідина, що виділяється при травмуванні шкіри, не проникала назад у голку та корпус машинки. Її наявність дозволяє досягти абсолютної безпеки під час набивання татуювання.
Перевага та недоліки
До переваг сучасних картриджів для тату-машинки слід віднести такі моменти:
- Легко встановлюються, швидко замінюються за необхідності;
- Призначені для одноразового використання;
- Забезпечують знижений рівень вібрації та плавність ходу голки. Це допомагає майстру виконати найфіліграннішу роботу без помилок;
- Відзначають знижений рівень травматизму та ушкодження шкіри.
До мінусів картриджів для тату-машинок відносять їхню високу вартість порівняно з окремими голками. Крім того, виробники пропонують майстри магнуми, лайнери та шейдери, але лише в обмеженій модифікації.
Різновиди
Зазвичай майстри використовують наступні варіанти та конфігурації картриджів:
- RL – використовуються для контуру. Голки спаяні таким чином, що їхні кінці зводяться до центру, утворюючи своєрідний пучок;
- RS – для зафарбовування та створення тіней;
- F – дозволяють зробити переходи від одного кольору до іншого;
- RM – підходить для м'якого зафарбовування великих площ шкіри;
- M1 – для градієнтного зафарбовування;
- M2 – робить щільне забарвлення шкірного покриву.
Хорошою популярністю у досвідчених майстрів користуються одноразові картриджі компанії V-Select, для яких характерно: висока якість сталі голки, відмінне заточування та відсутність затуплювання під час роботи, а також досить гарний асортимент моделей для роботи в різних техніках. Отримати більше інформації про картриджі, а також придбати потрібний варіант для роботи тату-майстра можна в розділі https://inked.com.ua/kartridji /v_select.