запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Як вибрати і на що звернути увагу при покупці УФ-ліхтарика

Ультрафіолетові промені використовуються повсюдно: і в медицині, і в б'юті-індустрії, і в криміналістиці. Саме тому сьогодні такою популярністю користуються ультрафіолетові ліхтарики. Ці пристрої представлені на ринку в дуже широкому асортименті, їх можна придбати у вільному доступі, наприклад, в інтернет-магазині https:// 070.com.ua/category/fonari-ultrafioletovye/


Якщо для звичайних автономних джерел світла зі світлодіодними лампочками головними показниками є яскравість світла, далекобійність та кількість режимів роботи, то для ультрафіолетових ліхтариків важливі зовсім інші характеристики.


На що звернути увагу при виборі?


Ультрафіолетові ліхтарики – це портативні світлові прилади, які використовуються вузькоспрямовано та застосовуються для виконання певних завдань. Гаджет працює за рахунок спеціального світлодіода, який випромінює світло в недосяжному для людського ока спектрі випромінювання. Такий м'який ультрафіолет практично безпечний для здоров'я людини, проте при тривалому впливі на очі він швидше зашкодить, ніж допоможе. Ліхтарики відрізняються за габаритами, механізмами, наявністю/відсутністю додаткових функцій, а також довжиною хвилі випромінюваного світла. Саме ця характеристика є ключовою при виборі ультрафіолетового ліхтарика. Відповідно до неї виділяють такі категорії:

  • Ліхтарі 365 нм: цей різновид гаджетів виробляється в США та Японії. Бюджетних аналогів немає. Вартість пристроїв висока, оскільки вони практично не мають світлового засвічення, яке було б помітне людському оку. Використовувати такі гаджети можна для вирішення практично всіх завдань, однак вони не допомагають визначити бурштин та інші цінні камені.
  • Ліхтарі 375-385 нм: ідеально підходять для виявлення оригінальних предметів мистецтва. Наприклад, для виявлення нових шарів фарби на картинах. Вони також підходять для вирішення більшості завдань, які мають вирішуватись за допомогою ультрафіолетових ліхтариків.
  • Ліхтарі 395-400 нм: засвічення у таких пристроїв видно. Вони є більш бюджетними варіантами і використовуються аматорами для вирішення звичайних побутових завдань, а також полімеризації різних матеріалів.
  • Ліхтарі 254 нм: по суті це аналог 365 нм, але для виробництва використовуються газорозрядні лампи, а не звичайні світлодіоди.


Вибирати ультрафіолетовий ліхтар слід, виходячи з того, які завдання він має вирішувати. Насамперед слід визначитися з вимогами і лише потім оформлювати покупку.