Як заощадити на опаленні?
Опалення приватного будинку – це одна із важливих статей витрати сімейного бюджету. Тердопаливні котли чудово підходять для цієї мети, оскільки мають високий ККД за низької вартості палива. При цьому сировина згоряє на 99%, що робить цей вид опалення максимально екологічним.
І, звичайно, важливо постаратися знизити тепловтрату будинку та вибрати дрова або вугілля з максимальною тепловіддачею. І якщо забезпечити хорошу теплоізоляцію (наприклад, утеплити будинок та поміняти вікна), то зима пройде в комфорті та затишку.
На що звернути увагу при виборі дров чи вугілля?
Однією з важливих характеристик вважається щільність дерева. Саме вона впливає на те, як довго горітимуть дрова, скільки вони тлітимуть, що безпосередньо впливає на тепловіддачу. Найбільш ефективними вважаються біла акація, бук, дуб, граб. Це популярні тверді породи дерев, які дають багато тепла, але не димлять, як, наприклад, хвойні породи.
Забезпечити будинок теплом може лише добре просушена деревина. Тому краще купити дрова в Києві в перевіреному місці. Набагато простіше і вигідніше одразу закупити необхідний обсяг якісної сировини, щоб спокійно та з мінімальними втратами пережити холодну пору року.
При закупівлі вугілля важливо правильно вибрати марку. Зазвичай при покупці твердопаливного котла в його паспорті прописується найбільш відповідний вид палива. Для опалення будинку краще використовувати вугілля ДГ на Baza-Drov. Він довго горить, добре розпалюється та дає велику кількість тепла. Його обсяги, які потрібно закупити на зиму, розраховуються індивідуально, залежно від площі житлового будинку.
Як заощадити на опаленні
Є низка порад, які допоможуть зменшити тепловіддачу будинку, відповідно, знизити витрати на паливо:
Ключовий фактор – теплоізоляція будинку. Адже якщо знизити тепловіддачу, то й прогрівати стіни і приміщення буде легше.
Приділити належну увагу утепленню теплотраси, заміні старих вікон та встановленню надійних вхідних дверей, які не пропускають холодного повітря.
Провітрювати кімнати варто кілька разів на день, іноді тримати вікна закритими.
Опалювати краще тільки житлові кімнати, тоді як у коморі, підвалі та інших господарських приміщеннях можна підтримувати мінімально комфортну температуру.
Котел, вибраний з урахуванням площі будинку, товщини стін та регіону, допоможе значно заощадити на щомісячних платежах за опалення. А їхня висока безпека (при правильному встановленні та монтажі) вбереже від вибуху або займання.