запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Види та основні параметри вибору компресорного обладнання

Пневматичні інструменти набули широкого поширення в різних сферах. Для забезпечення їхньої безперебійної та надійної роботи необхідні джерела стисненого повітря. Великий вибір компресорів представлено на сайті romb.ua. Тут можна купити моделі ранної потужності, типу та призначення.




Основні різновиди компресорного обладнання


Компресори класифікуються за принципом на три групи – поршневі, гвинтові, спіральні. Перші стискають повітря поршнем, другі нагнітають гвинтовими роторами тиск, треті генерують його спіраллю.


Є ще один поділ обладнання – масляний та безмасляний. Перший тип надійніший, довговічніший, не створює шуму під час роботи. Його основна сфера застосування – подача стисненого повітря до будівельних пневматичних інструментів – гайковертів, відбійних молотків, шуруповертів. Але такі компресори не підходять для фарбувальних робіт, накачування автомобільних шин. Це обумовлюється високою ймовірністю попадання частинок мастила на поверхні, що фарбуються і всередину автопокришок.


Є у продажу обладнання ремінної та прямої дії. Останнє має компактніші габарити, порівняно невелику вагу, але швидко нагрівається. Його не можна використовувати безперервно для серйозних завдань. Компресори з ремінним приводом працюють тихіше, відрізняються витривалістю, підвищеною продуктивністю.


Як вибрати компресор


Підібрати найкращі компресори можна, знаючи умови експлуатації обладнання, його призначення, вимоги конкретних пневматичних інструментів. У процесі покупки слід звертати увагу на:


  • Торгівельну марку. Гідні за якістю агрегати випускаються брендами Limex, Hyundai, Makita, Metabo та ін.
  • Номінальна потужність. Залежить від інструментів, що підключаються. Бажано купувати компресор із запасом потужності 30%, тому що в процесі тертя можуть виникати її втрати.
  • Робоча напруга. Побутові компресори зазвичай однофазні. Професійні моделі – трифазні. Стандарт частоти становить 50 Гц.
  • Обсяг ресивера. Для гаражу достатньо 50 л. Для майстерень, серйозних ремонтних та будівельних робіт краще вибирати варіант на 100 л.
  • Продуктивність. Також розраховується виходячи з інструментів, що підключаються. Важливим є запас показника в 30-50%.

Для вибору ідеального компресора необхідно звернутися за професійною допомогою, провести аналіз ринку та порівняння відповідних моделей. Крім вище перерахованих параметрів, варто звертати увагу на рівень шуму, максимальний робочий тиск, габарити та зручність конструкції.