З появою мобільних телефонів, наручний годинник перетворився для одного швидше на модний аксесуар, стильний акцент, ніж необхідну річ. Для інших - це можливість підкреслити соціальний статус. Для когось стали незамінним помічником при заняттях спортом. Купити годинник Орієнт в Україні легко, вони представлені десятками моделей в широкому ціновому діапазоні в інтернет-магазині TimeShop . Серед цієї різноманітності українському споживачеві складно одразу зрозуміти, яку модель вибрати. І якщо орієнтуватися на ціну, то чого можна очікувати, купуючи за неї годинник?
Отже, що може суттєво вплинути на вартість наручного годинника ?
- Бренд. Брендовий годинник завжди коштує дорого, і не тільки тому, що в їх рекламу вкладено багато грошей, а тому, що роками відпрацьовані технології перетворюють їх не тільки на чудовий стильний аксесуар, а й у надійних помічників у роботі, відпочинку та спорті.
- Механізм. Годинник може бути механічним, з пружиною і ручним або автоматичним заводом. Або кварцовими, які потребують лише своєчасної заміни батарейки. Механічний годинник завжди буде на порядок дорожчим, тому що вимагають при виробництві використання ручної праці у складанні, поліруванні, декоруванні.
- Матеріали. Для виготовлення зовнішньої частини корпусу використовуються сплави металів. латунь, сталь, алюмінієвий або титановий сплави або полімери. Зовнішня частина корпусу покривається золотом, сріблом, нікелем або хромом та іншими матеріалами. >
- Дизайн. Особливо сильно впливає на моделі іміджевих брендів. Виготовлення в лімітованому тиражі або створення унікальних моделей в єдиному екземплярі, інкрустація кристалами або дорогоцінним камінням робить вартість годинника найчастіше дуже високою.
- Захисне скло для циферблату. Використовуються плексиглас, мінеральне скло, синтетичний сапфір. Плексиглас – легкий, міцний полімерний матеріал, його важко розбити, але легко подряпати. Крім того, він злегка каламутніє при тривалій експлуатації. Мінеральне скло - загартований аналог шибки. Не так схильний до подряпин, особливо якщо покритий тонким шаром синтетичного сапфіру, але його легше розбити. Найдорожчий - синтетичний сапфір, відрізняється підвищеною стійкістю до механічних пошкоджень, але тендітніший, ніж скло.
Отже, вартість годинника визначатиметься цілком конкретними характеристиками: брендом, технологічним рівнем, матеріалами виготовлення, дизайном та типом захисного покриття циферблату.