Явлення дистанціювання у соціальному житті цілком закономірно стало стимулятором прямого та непрямого розвитку системи електронних торгових майданчиків (ЕТП).
ЕТП є функціональним об'єднанням таких ресурсів як програмне забезпечення, IT-інфраструктура та інформаційно-юридичний супровід, які спрямовані на реалізацію товарно-грошових відносин системи B2B. Інакше кажучи, ЕТП організує зручний інтернет-простір для укладання торгових контрактів між замовником та постачальником. ЕТП в Україні розпочали роботу в 2012-2013 роки, і серед перших стала Смарт Тендер, яка наразі надає цілодобовий Сервіс.
Типові опції ЕТП для користувачів - це організація доступу зареєстрованим учасникам до комерційних та державних аукціонів та тендерів. Інновацією у структурі електронних торгів стала додана nbsp; компанією "SmartTender" опція, яка є інтернет-маркет Prozorro контрактів, що торгуються за товарним каталогом в абсолютній електронній формі.
Типовиди ЕТП
Всі майданчики поділяються на три основні формати:
- які мають державну акредитацію та працюють з державними замовленнями;
- кептивні майданчики, які створені одним замовником (материнською компанією) для обслуговування лише своїх потреб із закупівель;
- комерційні, максимально доступні для будь-якого бізнесу.
Робота кожного майданчика регламентується правилами, що встановлюються самою ЕТП з дотриманням законодавства держави.
Алгоритм взаємодії між учасниками торгів на ЕТП прозорий, структурований, публічний. Результат аукціонів та тендерів справедливий. Оскільки до постачальників, що у електронних торгах, застосовується статус анонімності і результати визначаються об'єктивно за фінішною пропозицією. Ці якості системи об'єктивно приваблюють велику кількість бізнес-структур, зацікавлених у розширенні закупівельного обсягу та встановлення перспективних партнерських відносин. Саме тому фінансовий оборот ЕТП щороку у динаміці нарощує обсяги.
Початкові заходи для роботи на ЕТП
Для початку роботи на електронному майданчику як постачальник або замовник необхідно виконати прості дії.
- Визначити категорію контрактів, з якими вигідно працюватиме вашій організації.
- Отримати інформацію про акредитовані на цьому майданчику компанії, які згенерують nbsp; електронно-цифровий підпис (ЕЦП) на вашого уповноваженого співробітника. ЕЦП оформляється за заявою за наявності необхідних документів та сплати реєстраційного внеску.
- Після отримання ЕЦП ваша організація реєструється на майданчику, заповнюючи анкету та надаючи документи, згідно з регламентом ЕТП, засвідчує всі свої дії електронно-цифровим підписом.
Після успішного проходження кваліфікаційної акредитації на ЕТП фірма може працювати у зручному для неї форматі.