Не можна говорити, що один вид набагато кращий за другий, але в деяких умовах зручніше і надійніше використовувати водяний варіант, а в інших — Електричні моделі. Давайте розберемося саме у цих особливостях.
Сушителі водяні: переваги та недоліки
Коли радіатор підключається до центральної системи водопостачання або до опалення, його називають “рушникосушка водяний”. У ролі теплоносія виступає звичайна гаряча вода, яка, циркулюючи трубкою, віддає своє тепло повітрю. Такі прилади рекомендовано встановлювати у тих приміщеннях, де не буває перебоїв із водою. Це може бути котедж, автономний будинок або будинок. У квартирах багатоповерхових будинків подібні радіатори простоюють улітку.
Незважаючи на ці незручності, ви отримуєте і деякі переваги: надійність, невисока вартість, довговічність (завдяки простій конструкції та легкості експлуатації). Коли немає перебоїв з подачею гарячої води, то водяний сушка для рушників часто є кращим рішенням, хоча вам і доведеться трохи попрацювати, щоб підключити його до стояка.
Плюси та мінуси електричних моделей
По-перше, цей вид не потрібно підключати до системи опалення або водопостачання. По-друге, вони бувають підлоговими, що може бути дуже комфортним у деяких випадках. Теплоносієм виступає не лише вода, а й будь-яка інша рідина, яка здатна добре проводити тепло (у тому числі й олію). Джерелом нагріву є ТЕН, який часто має регулятор температури. Головні плюси:
простий монтаж (у підлогових моделей він повністю відсутній);
висока надійність та довговічність;
ви незалежні від вимкнення гарячої води.
Але є й свої недоліки. Насамперед, це висока вартість та складний ремонт за потреби.