Мережне сховище NAS
Мережеві сховища NAS сконструйовані на базі жорстких дискових накопичувачів, що виконують функцію розміщення інформації колосальних обсягів. У розпорядження тих, хто зробив свій вибір на користь сервера NAS, потрапляє широкий функціонал пристрою та безліч можливостей для роботи з оцифрованими даними.
Як працюють NAS-сховища даних
Сервер зберігання даних NAS (NetworkAttachedStorage) за принципом роботи має багато спільного з фізичним сервером (місцем накопичення інформації з онлайновим доступом до неї). І ті, й інші є вмістилищами файлів, якими можна керувати за допомогою інтернету.
Однак мережеве сховище NAS функціоналом перевершує фізичний сервер і вигідно відрізняється від нього відразу кількома параметрами:
- Простим та швидким нарощуванням потужності та місткості.
- Висока швидкість доступу до збереженої інформації.
- Многочисленними та різноманітними опціями.
- Присутністю в багатьох моделях додаткових сервісів (NAS можуть використовуватися як наглядові станції, сервери друку та ін.).
- Можливістю віддаленої роботи з файлами з будь-якої точки земної кулі.
Мережеві NAS-сервери, які пропонують сьогодні українським покупцям спеціалізовані торгові точки, наприклад, інтернет-магазин Comtrade, розроблені відповідно до останнього слова інформаційних технологій та наукових досягнень IT-галузі. Торгова точка Комтрейд надає своїм клієнтам можливість широкого вибору серій та моделей мережевих NAS-сховищ. Кожен пристрій, куплений тут, супроводжується офіційною гарантією виробника.
>
Прилади значно різняться між собою ціновою категорією, яка залежить від їх параметрів, технічних характеристик та функціональності. Вартість найпростіших моделей стартує від 3 тис. грн. Ціна професійних NAS-серверів може сягати 1 млн. грн. і вище.
Види NAS-сховищ та їх відмінності один від одного
Мережеві сховища даних випускаються у величезному асортименті. Кожна модифікація — свої технічні параметри та особливості. При виборі девайса потрібно орієнтуватися на основні:
- Операційна система та інтерфейс.
- Місткість, тип та кількість дискових накопичувачів.
- Можливість здійснювати їх «гарячу» заміну.
- Модель процесора та кількість його ядер.
- Форм-фактор пристрою (декстопний або рековий).
- Програмний набір функцій.
- Тип оперативної та вбудованої пам'яті, їх обсяг.
- Наявність необхідних роз'ємів та портів (USB, порти 10 Gb, VGA вихід, eSATA, LAN-порти).
- Енергоємність, швидкість та тип охолодження.
- Бренд-виробник.
>
Існують й інші відмінні риси — роздільні права використання, можливість апаратного шифрування та відеокодування інформації, ступінь захищеності файлів, розміщених у сховищі. Одні моделі NAS-серверів оснащені пультом керування, інші — резервним джерелом живлення, треті — підтримкою блоків розширення.