запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Переїзд до Румунії: особистий досвід міграції з України до румунського міста.

Румунія є привабливим місцем для проживання для багатьох жителів країн СНД, і багатьом цікаво дізнатися про життя там із перших вуст. Українка Оксана Макевич уже здійснила свою мрію та поділилася цінною інформацією.

У 2014 році Оксана зробила румунське громадянство через компанію Інтернешнл відгуками про яку поділилися її друзі та переїхала до Румунії. Вона твердила на запитання про переїзд у європейську державу, поділившись особистими переживаннями.


Чи була важка адаптація?

Румунія - чудова країна, і сподобалася вона мені більше, ніж у Німеччина, де я теж маю досвід у плані проживання. Менталітет і характер городян тут ближчий до російського та українського, тому це значно полегшило життя у спілкуванні з ними.

У Німеччині без знання мови робити нічого, хоча я знала базовий рівень, необхідний для переїзду туди. У Румунії ж ситуація інша: я знала лише англійську, а румунську ні. Знання англійської в Румунії приблизно такі самі, як і в країнах СНД, але люди намагалися пояснити мені свої думки та потреби мовою жестів або включаючи перекладач, а також з подивом і навіть захопленням звертаючись до мене як до іноземки. У державних установах могли виникнути проблеми, але загалом тут розуміють англійську мову. Краще звертатися до приватних клінік, якщо не знаєте румунської.


Який рівень медицини в Румунії?

Обов'язкове оформлення медичної освіти для всіх громадян. Розраховується виплата від розміру заробітної плати. Завдяки ній можна в будь-який час і будь-де отримати необхідну медичну допомогу. Особи до 18 років та пенсіонери мають безкоштовну страховку.

Щоб виконати складну, але не термінову операцію, доведеться чекати близько одного-двох місяців. Також є можливість отримати грошову компенсацію за медикаменти.


Чи є відмінності румунської освітньої системи від української?

Відмінності мінімальні. Для вступу до вищих навчальних закладів чи коледжів, та й у принципі для складання спеціальних іспитів, доведеться наймати дитині репетиторів. Але це необхідно, що в Росії, що в Україні. Однак ризик зіткнутися з корупцією в освітній системі тут вищий, ніж у СНД, але її можна легко уникнути. Тим більше, влада з цим бореться і не заплющує очі.


Який рівень доходу необхідно мати для хорошого життя?

Румунія - країна недорога, і із середньою зарплатою можна дозволити собі жити цілком нормально. Якщо ви не одні, а наприклад із чоловіком чи дружиною, то буде простіше. Можна буде взяти кредит на машину чи квартиру, а потім поступово виплачувати. Це можливо навіть на невисоких посадах.


Чи є відмінності у цінах від країн СНД?

Загалом вони не критичні, але все ж таки є. У Румунії вийде дорожче:

  • кави;
  • книги та навчальні матеріали;
  • будь-які речі в дійсно дорогих, але якісних магазинах.

Незмінними залишилися ціни на житло та машини, а також на продукти. Ліки тут дуже дешеві, приблизно в два рази, тим більше, що їх можна покрити медичною страховкою.


Чого не вистачає у новій країні?

Насамперед не вистачає духовних речей. Наприклад, спілкування рідною українською мовою, та й у принципі завести друзів та знайомих у країні, яку поки що не можеш назвати рідною – досить важка справа. Тут багато росіян, тому якщо мігруйте з Росії, то можете не перейматися спілкуванням. Також не дістає української кухні. Звичайно, румунські та українські страви схожі, але все одно трохи не ті відчуття.