запам'ятайте / запишіть
повідомте, що ви знайшли інформацію
на сайті "Map.cn.ua - Карта Чернігова"

Правда і міфи про систему зворотного осмосу

Якісний фільтр зворотного осмосу з мінералізатором повинен стояти в кожній квартирі. На сьогоднішній день це найоптимальніший спосіб водопідготовки. Незважаючи на те, що система з'явилася близько 40 років тому, навколо неї й досі ходять найнеймовірніші чутки.


Популярні міфи про системи зворотного осмосу


Найвідоміші з міфів:

  • мертва вода після обробки;
  • модифікований склад рідини;
  • 100% видалення корисних мінералів;
  • сильне зниження кислотності;
  • велика витрата води;
  • фінансова недоступність.


Кожен із них варто спростувати, але почати слід по порядку.


Міф 1: мертва вода


Люди, незнайомі з технологією очищення, заявляють, що отримана рідина надто чиста, тому шкідлива для організму. Але це помилка: за складом вона аналогічна дощовій воді, але чистіше вдесятеро.


Міф 2: модифікований склад


Через нерозуміння процесу деякі стверджують, що структура змінюється генетично. Але насправді вода продавлюється через мембрану. Дія можна порівняти з фільтрацією через марлю, тільки розмір сітки набагато менший. Навіть молекули води не проходять самостійно через сітку, тому використовується тиск. Більші частинки зупиняються та змиваються у дренаж.


Міф 3: видалення корисних мінералів


Такий спосіб фільтрації призводить до видалення 99,8% усіх домішок, у тому числі й мінеральних солей. Але лікарі стверджують, що основне джерело мінералів – mdash; їжа. Наприклад, в одному апельсині міститься мінералів, як у 100 літрах водопровідної води.


Міф 4: низький рівень pH на виході


Щодо рівня pH, то він, хоч і знижується до показника 6-7, все одно знаходиться в межах допустимого (6-9).


Міф 5: велика витрата води


Щоб отримати літр питної рідини, потрібно витратити 3-8 л водопровідної води, тобто витрата незначна. Його можна порівняти з кількома зливаннями із бачка унітазу.


Міф 6: дорожнеча обладнання


Система зворотного осмосу стала значно доступнішою, ніж раніше. 15-20 років тому її могли використовувати лише забезпечені люди. Наразі ціна системи знаходиться в межах 2-3 тисяч гривень. Можливо, і ця сума комусь видасться високою, але якість очищення набагато вища, ніж застосування інших способів. Купівля рідини у пляшках також набагато дорожча.


Ефективне очищення дозволить уникнути небезпечних хвороб, спровокованих низькою якістю води. Згідно зі статистикою, дуже багато захворювань в Україні пов'язано саме з поганим станом рідини, що вживається.