Терапію з використанням діуретичних препаратів призначають пацієнтам із хронічною серцевою недостатністю, гіпертонією та при інших показаннях. Що це за препарати, як вони діють?
Показання до діуретиків та дія препаратів
Сучасна медицина активно застосовує діуретики в лікуванні різних захворювань, маючи в своєму розпорядженні велику кількість препаратів. Спочатку як сечогінні засоби застосовувалися збори трав.
Потім у процесі лікування серйозної хвороби минулих століть лікарі виявили сечогінний ефект у ртуті, але не змогли застосовувати її в терапії через високу токсичність такого засобу. Перші безпечні діуретики з високою клінічною ефективністю були синтезовані після Другої світової війни.
Сучасна фармакологія пропонує десятки препаратів різних класів, що містять особливі компоненти, що перешкоджають всмоктуванню хлору, натрію і калію, затримуючи рідину в організмі. Як результат, при прийомі лікарських засобів настає сечогінний ефект і зникають набряки.
Показання до застосування діуретиків
- хронічна серцева недостатність (ХСН);
- лікування ниркових захворювань;
- проблеми з судинами, включаючи артеріальну гіпертензію;
- гострі отруєння (допомагають виводити токсичні речовини) та ін.
Розрізняють кілька груп лікарських препаратів: «петлеві», тіазиди, калійзберігаючі та осмотичні засоби. Сучасні діуретики різних класів знижують вираженість набряків і покращують стан хворих. Набряки – це одне з основних показань для призначення сечогінних препаратів при ХНС, вони мають бути симетричними, щільними та холодними, що вказує на нестачу кровообігу.
Групи діуретиків
Залежно від діагнозу, симптомів та інших факторів лікар призначає препарати різних груп:
- тіазиди – призначають при набряках, хворобах гіпертонії, нирок і печінки (входять до складу речовини швидко всмоктуються, ефект від прийому однієї таблетки може зберігатися до 10-12 годин);
- петлеві діуретики – призначають при набрякових станах на фоні хвороб нирок та печінки, артеріальної гіпертензії, гіпертонічного кризу, гострої серцевої недостатності тощо;
- осмодіуретики – при отруєннях, внутрішньочерепному тиску тощо, допомагають швидко зняти набряки;
- калійзберігаючі діуретики – показані при гіпертонії, серцевій недостатності та ін, відрізняються щадною дією (не впливають на кислотно-лужний баланс).
Мочегінні препарати можна придбати в «Аптеці Доброго Дня», що пропонує широкий вибір діуретиків та інших лікарських засобів. Для зручності покупців передбачена можливість замовлення ліків в режимі онлайн, достатньо вибрати засіб, що цікавить, і відправити заявку.
Деякі категорії аптечних товарів доставляються кур'єрами чи поштовою службою. Також замовлені препарати можна забрати у найближчій аптеці. Попереднє замовлення в «Аптеці Доброго Дня» – це можливість не виходячи з дому вибрати потрібні ліки та отримати їх у зручний час без черг.